Sezon 2018/2019 dobiegł końca. Piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin przebywają obecnie na urlopach. Sportowe podsumowanie naszych występów miało miejsce tuż po zakończeniu sezonu. Tym razem czas na aspekt pozasportowy. Miedziowi w minionym sezonie brali udział w szeregu akcjach marketingowych.
Cykliczną akcją była „Ręczna z Klasą”, która organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubnie. Zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół prowadzą zawodnicy i zawodniczki Zagłębia Lubin.
Klub stale współpracuje również ze starszymi kibicami. Miedziowi byli częstymi gośćmi w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie, gdzie prowadzili poranną gimnastykę i zapraszali na swoje mecze. Dla lubińskich seniorów w hali RCS zawodnicy i zawodniczki Zagłębia prowadzili cykliczną akcję „Wyginam śmiało ciało” – to wspólny projekt Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie oraz klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A.
Szczypiornistki i szczypiornistki odwiedzali także biegaczy podczas sobotnich poranków w Parku Wrocławskim. Miedziowi brali udział w Parkrun, zapraszając miłośników biegania na swoje mecze w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok.
Przedstawiciele klubu jak co roku dołączyli również do wielu akcji społecznych i charytatywnych. Zagłębia Lubin nie mogło zabraknąć podczas Szlachetniej Paczki, która jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
Niektórzy od zawsze czuli, że są po to by pomagać innym, a uratowanie czyjegoś życia wbrew pozorom nie jest aż tak trudne. Jednym ze sposobów, aby stać się prawdziwym bohaterem, jest podzielenie się z chorym swoim szpikiem. Ambasadorzy PGNiG Superligi, w tym wychowanek Zagłębia Lubin, Tomasz Pietruszko, zachęcali do tego przez cały październik.
Klub dołączył także do ogólnopolskiej antydopingowej kampanii informacyjno-edukacyjnej „GRAMY FAIR’’, której inicjatorem jest PGNiG Superliga. Kampania skierowana jest do sportowców wyczynowych, sportowców amatorów i młodzieży. Jej celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie. Lubinianie wzięli udział między innymi w kursokonferencji na ten temat.
Zawodniczek i zawodników Zagłębia Lubin nie mogło zabraknąć podczas akcji „Ręczna pod choinkę”, organizowanej przez kibiców ze Stowarzyszenia Zagłębie Handball. Akcja polega na licytacji koszulek i gadżetów polskich i zagranicznych klubów. Całość zebranych środków przeznaczana jest na pomoc najbardziej potrzebującym, w tym dzieciom z Domów Dziecka, które odwiedzały również zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin.
Piłkarki i piłkarze ręczni Zagłębia Lubin byli również stałymi gośćmi w szkołach w Lubinie i regionie, gdzie propagowali zdrowy tryb życia wśród młodzieży, a także przekazywali wiedzę na temat piłki ręcznej. Zawodnicy seniorskich zespołów brali udział w zajęciach grup młodzieżowych, a także Akademii Krecika i Akademii Kai Załęcznej. Po raz kolejny odbył się też turniej piłki ręcznej dla najmłodszych Krecik Cup.
Miedziowych nie zabrakło również przez imprezy, organizowane przez Miasto Lubin oraz Powiat Lubiński.