W trzech kategoriach wiekowych piłkarze nożni SCS Amico Lubin stanęli na podium. XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej były bardzo udane dla gospodarzy imprezy. Zarówno duchowo jak i sportowo, młodzi ludzie mogli czuć się spełnieni.
Zdrowa rywalizacja sportowa w duchu chrześcijańskim. Taka idea przyświeca salezjanom, którzy od 20 lat biorą udział w ogólnopolskich igrzyskach w futsalu. Dziewczęta i chłopcy przez kilka dni walczą o najwyższe laury. W tym roku jubileuszowe rozgrywki odbyły się w Lubinie. – Bardzo jesteśmy zadowoleni z całej imprezy. Przyjechało znacznie więcej uczestników, niż się tego spodziewaliśmy, bo w sumie w turnieju wzięło udział prawie dwustu siedemdziesięciu zawodników i zawodniczek – podkreśla ks. Robert Gajewski, rzecznik rozgrywek w Lubinie. – Jestem zachwycony wyposażeniem hal, jakie posiadacie na swoim terenie. Samymi obiektami. Duże podziękowania dla organizatora, który udostępnił nam praktycznie wszystko – komentuje Rafał Fabiś, szkoleniowiec Ostrowa Wielkopolskiego, którego zespół zajął czwartą lokatę w kategorii wiekowej 2001/2002.
W finale, który rozegrano w hali RCS, lubinianie zdobyli dwa złote medale, w kategorii rocznika 1999/2000 i 2003 i młodsi, a także brązowy krążek w roczniku 2001/2002. Wśród dziewcząt w kategorii 1999/2000, najlepsze okazały się piłkarki z Kutna Woźniaków. W kategorii 2001/2002, zwyciężyły zawodniczki ze Świętochłowic.
– Na pewno muszę podkreślić, że podeszliśmy do turnieju bardzo poważnie. Dla mnie, to ostatnie mistrzostwa w tym klubie. Podczas igrzysk mieliśmy lekki stres, ale z czasem przeszedł – przyznaje Kacper Kędziora, kapitan SCS Amico Lubin, zwycięzców rozgrywek w roczniku 1999/2000.
Jubileuszowe XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej zakończyły się na hali RCS. Wręczenia nagród dokonywali członkowie SALOS, Kazimierz Dziubczyński prezes SCS Amico Lubin, a także Damian Dąbrowski wychowanek SCS Amico Lubin, Tadeusz Kielan wójt gminy czy Dariusz Jankowski.
– Kiedyś emocje sportowe i horrory boiskowe, a teraz wracam w roli wręczającego nagrody i wszystkie wspomnienia wracają. Na pewno chciałby człowiek wrócić do tych czasów i wziąć udział w takim turnieju. Jestem szczęśliwym ojcem i mężem. Moje dotychczasowe wybory uformowały mnie. Niczego nie żałuję do tej pory – przyznaje Damian Dąbrowski, obecnie zawodnik Cracovii Kraków, który pierwsze kroki stawiał w Amico.
Impreza sportowa zainaugurowała obchody 25. rocznicy powstania Salezjańskiego Centrum Sportowego „Amico” w Lubinie, które od wielu lat prowadzi działalność sportową i edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic.