Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu lubińskiego odebrali dziś nagrody w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Cztery z nagrodzonych prac wykorzystane zostały jako projekt do tegorocznych kartek świątecznych.
Nagrody wszystkim wyróżnionym uczniom w imieniu starosty wręczył dziś sekretarz Powiatu Lubińskiego Paweł Kleszcz, ktory pogratulował młodym artystom ich zaangażoania: – Bardzo się cieszę, że możemy was dzisiaj gościć, bo to świadczy o tym, że oprócz codziennych zadań angażujecie się również w konkursy i w sposób twórczy wykorzystujecie swój czas.
Nagrodzonych zostało łącznie szesnastu uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali tablety, uczniowie, którzy zajęli miejsca drugie i trzecie, otrzymali ebooki, a wyróżnieni uczniowie komplety gadżetów powiatowych. Oprócz nagród rzeczowych wszyscy laureaci dostali dyplomy i kartki świąteczne, które zostały wydrukowane na podstawie nagrodzonych prac.
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Maja Dąbrowska klasa Id SP 14 w Lubinie
II miejsce – Eryk Bolek, klasa II ZSiPO w Lubinie
III miejsce – Weronika Mazur klasa II SOSW w Szklarach Górnych i Andżelika Burdzy klasa III SOSW w Szklarach Górnych
Wyróżnienia: Maja Przygrodzka, klasa 2b SP 14 w Lubinie, Daria Kuczakowska, klasa If SP 10 w Lubinie, Nadia Zachara, klasa IIa SP 10 w Lubinie, Jakub Samoticha, klasa II SP w Niemstowie, Emilia Gac, klasa II SP w Niemstowie, Jolanta Grygorcewicz, klasa Ia Społeczna Szkoła Podstawowa w Lubinie.
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Elżbieta Pażuch, klasa V, ZSiPO w Lubinie
II miejsce – Alicja Zielińska, klasa V, ZSiPO w Lubinie
III miejsce – Ewa Dziedzic, klasa V, ZSiPO w Lubinie
Wyróżnienia: Kacper Fornalski, klasa Vc SP nr 5 w Lubinie, Dawid Garbacz, klasa IV ZSiPO w Lubinie, Marysia Mazur, klasa IV SP w Szklarach Górnych.
Do stworzenia tegorocznych kartek świątecznych wykorzystane zostały prace Elżbiety Pażuch, Mai Dąbrowskiej, Alicji Zielińskiej i Ewy Dziedzic.