Kukiz wyznaczył termin debaty – 22 maja

17

Komorowski w końcu się zgodził, Kukiz się nie wycofuje, debata w Lubinie się odbędzie – jeśli oczywiście oba sztaby – Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego – zaakceptują warunki postawione przez Pawła Kukiza. Mają na to czas dziś do godziny 18.

O debacie w Lubinie obu kandydatów na prezydenta RP mówi się już od półtora tygodnia. Spotkanie w lubińskiej hali zaproponował obu kandydatom Paweł Kukiz. Duda od razu zgodził się na spotkanie z elektoratem Kukiza, Komorowski wciąż się wahał, próbował zmienić jej formułę, przenieść ją do stolicy. Ostatecznie, na kilka dni przed drugą turą wyborów, obecny prezydent zgodził się na spotkanie. Jego sztab wyborczy poinformował o tym wczoraj tuż przed północą.

Paweł Kukiz przedstawił warunki, które przesłał do obu sztabów. Po pierwsze miejsce – debata ma się odbyć nie w Warszawie, jak proponował sztab Komorowskiego, ale właśnie w Lubinie, w hali widowiskowo-sportowej. „Zgodnie z pierwotną formułą proponuję jako miejsce spotkania Lubin. To doskonały symbol Polski „powiatowej”, położonej na uboczu, z dala od problemów stolicy i wysokiego tempa życia wielkich metropolii” – pisze na swoim facebooku Paweł Kukiz.

Termin spotkania to piątek, 22 maja, godzina 21.15. Łącznie ma potrwać 80 minut. Jako zwolennik prostej i transparentnej formuły Paweł Kukiz chce sam poprowadzić debatę, zapraszając dodatkowo trzech dziennikarzy, jednego jako moderatora dyskusji i po jednym wyznaczonym przez sztaby każdego z kandydatów.

Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców, bez względu na preferencje wyborcze. Zarówno Duda, jak i Komorowski mogą też przywieźć swoich zwolenników, dla których zostaną wyznaczone specjalne sektory.

Formuła spotkania ma być możliwie prosta. Po trzy pytania zada kandydatom Paweł Kukiz, pięć pytań będzie pochodzić od wyborców muzyka, tyle samo będą mogli sobie zadać wzajemnie Duda i Komorowski, plus po jednym pytaniu od dziennikarzy. Na podsumowanie swoich wystąpień kandydaci będą mieć po trzy minuty.

Debatę transmitować ma telewizja Polsat. Teraz czas na odpowiedź sztabu obu kandydatów. Mają czas do godziny 18.


POWIĄZANE ARTYKUŁY