Nauczyciele gwiazdami Facebooka

560

Pedagodzy drżyjcie! Lubińscy uczniowie zebrali siły i stworzyli na Facebooku specjalne konto poświęcone najciekawszym powiedzeniom nauczycieli z naszych szkół. Prym wiedzie w nim Zygmunt Nieora z Zespołu Szkół nr 1, przez młodzież nazywany Zeusem.

– Jedną sytuację z pierwszej klasy technikum zapamiętam na długo: Zeus opuścił na lekcji rolety i zwrócił się do nas: teraz spać koty! – śmieje się jeden z absolwentów Zespołu Szkół nr 1. – To na pewno niebanalny nauczyciel – wspomina.

Aby utrwalić najciekawsze powiedzenia nauczycieli, uczniowie skorzystali z pomysłu, który na Facebooku już od dawna bije rekordy popularności. Założyli konto, gdzie można wysyłać cytaty swoich nauczycieli. W ciągu kilku dni od powstania, strona ma już ponad 2,5 tys. fanów.

Stworzono też ranking nauczycieli według najlepszych tekstów. Oprócz „Zeusa” w czołówce jest też Robert Kędzia z tej samej szkoły, Piotr Nowak z II LO czy Bogusława Gębka z gimnazjum nr 4.

A oto przykłady zamieszczonych na stronie cytatów nauczycieli:

„Dziewczyna z ładnymi nogami ubrana w krótkie spodenki przyszła na historię.
– M**** podejdź do tablicy!
– Dobrze, proszę pana
– Wiesz dlaczego cię wybrałem?
– Niee, nie wiem
– Bo chciałem sprawić przyjemność sobie i twoim kolegom
P. z historii, gimnazjum nr 4”

„Jesteś cienka jak gumka od majtek” K. II LO

– Te plusiki co zostaną, to na następny miesiąc?
– No jak !
– No co, powinny przechodzić
– A punkty club card z Tesco przechodzą ci na następny miesiąc?
  M, gimnazjum 2”

„Jesteście kołki od płotu z pierwszego odrzutu
pani S, gimnazjum nr 3”

„- Nienawidzę brzydkich dziewczyn
– To nie prawda, wszystkie dziewczyny są ładne
– Ty mi nie mów, że dziewczyny są ładne. Ja mam 20 lat żonę
pan N, II LO”

„Jak cię zaraz trzepnę, to ci się oranżada z komunii odbije
pani S, gimnazjum nr 4”

Aktualizacja  Dziś autorzy strony się zreflektowali i usunęli nazwiska nauczycieli. Oto komunikat administratorów (pisownia oryginalna): Strona, która została założona wyłącznie w celach rozrywkowych w bardzo krótkim czasie osiągnęła potężna sławę. Niestety przyniosła też wiele kłopotów. Wszystkich urażonych nauczycieli chcielibyśmy serdecznie przeprosić. Wszystkie posty zostaną usunięte, a te, które nie zostały jeszcze dodane, będą, lecz bez imion, nazwisk, inicjałów, szkół. Wysyłajcie dalej, ale bez takich informacji.


POWIĄZANE ARTYKUŁY