Nie podczas apelu, a na zajęciach, gdzie tworzono lizaki, malowano torby i oglądano bajki – w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubinie świętowano dziś Dzień Edukacji Narodowej, połączony z dniem nauki.
– Dzień Edukacji Narodowej to święto całej naszej społeczności, zarówno nauczycieli, uczniów, jak i wszystkich pracowników naszego ośrodka. 14 października za pomocą szkolnego radiowęzła złożyliśmy wszystkim życzenia, a dziś świętujemy w nieco innej formie: nie akademia, wiersze i piosenki, ale forma warsztatowa – podkreśla Łukasz Nowicki, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie.

W sali gimnastycznej stanęło planetarium, gdzie uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat kosmosu, były warsztaty z czekoladą w roli głównej, malowanie toreb, robienie lizaków, zajęcia plastyczne.

Z naszą fotoreporterką odwiedziliśmy pierwszą grupę, która akurat zaczynała tworzenie lizaków.
– Dziś uczestnicy naszych zajęć będą robić lizaki, a my im w tym pomożemy. Najpierw należy przygotować masę lizakową poddać ją obróbce termicznej. Nad elektrycznie podgrzewaną płytą nad masą należy się najpierw trochę poznęcać, żeby stała się bardziej plastyczna – śmiał się Maciej Kopczyński z firmy ModraSova Warsztaty Kreatywne z Inowrocławia. – Dzieło tworzenia lizaków spocznie na uczestnikach dzisiejszych zajęć. Zrobią przeróżne kształty, wbiją w patyczek, zawiną w woreczek, przewiążą wstążeczką i gotowe – dodaje.
Fot. Marlena Bielecka