23. wygrana, czwarte mistrzostwo!

126

Nie było niespodzianki w meczu 23. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek pomiędzy Piotrcovią i Zagłębiem Lubin. Miedziowe przyjechały do Hali Relax zapewnić sobie trzecie z rzędu mistrzostwo Polski i cel osiągnęły!

Zagłębie weszło w mecz znakomicie i bardzo szybko wypracowało sobie komfortową przewagę. Przed upływem dziesięciu minut na tablicy wyników było już 2:7 na korzyść przyjezdnych. Szybko zareagowała trenerka miejscowych, co przyniosło efekt w postaci zniwelowania większości strat. Dobra serią Piotrcovii nie trwała jednak zbyt długo. Do końca pierwszej połowy dużo lepiej prezentowały się liderki rozgrywek, które na przerwę schodziły z wyraźną, dziewięciobramkową przewagą.

Na początku drugiej połowy piotrkowianki stać było na jeszcze jeden zryw, a Miedziowe przez kilka minut czekały na premierowe trafienie w tej części spotkania. Kiedy już otworzyły worek z bramkami w drugiej połowie znów odskoczyły rywalkom w okolice dziesięciu bramek przewagi i stało się jasne, że trzy punkty i mistrzostwo Polski pojadą do Lubina!

Warto dodać, że trener Bożena Karkut skorzystała ze wszystkich zawodniczek zgłoszonych na mecz. W akcji oglądaliśmy też powracającą po kontuzji kolana Kingę Grzyb. Skrzydłowa aktualnych Mistrzyń Polski na listę strzelczyń wpisała się dwa razy.

MVP meczu została wybrana Karolina Kochaniak-Sala.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 23:35 (12:21)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Królikowska 3, Polaskova 3, Sobecka 3, Szczepanek 3, Świerczek 3, Jureńczyk 2, Trbović 2, Waga 2, Grobelna 1, Schneider 1, Oreszczuk, Radushko.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Milojević 5, Kochaniak-Sala 5, Łabuda 4, Michalak 4, Galińska 3, Górna 3, Matieli 3, Bujnochova 2, Drabik 2, Grzyb 2, Kocińska 2, Pankowska.