20-lecie Miedziowych: W „przeddzień” wejścia do PlusLigi

188

Na parkietach pierwszoligowych Miedziowi spędzili trzy sezony (lata 2011-2014). W tym czasie byli oni jedną z najlepszych drużyn w lidze. Z bardzo dobrej strony pokazali się już w pierwszym sezonie na zapleczu PlusLigi, zdobywając wówczas srebrne medale. W kolejnych latach utrzymali równie wysoki poziom i także stanęli na podium. Powspominajmy te czasy.

Ostatni sezon w I lidze, od lewej stoją: Adam Michalski, Maciej Gorzkiewicz i Marcin Kozar (Fot. Mariusz Babicz)

Jako beniaminek Cuprum Lubin zanotowało świetny sezon 2011/2012. Mimo że fazę zasadniczą lubińska ekipa zakończyła wtedy na 7. miejscu, to w play-offach pokazała, na co ją stać. W ćwierćfinałach Miedziowi wyeliminowali Pekpol Ostrołęka (wicelidera tabeli), a w kolejnym etapie pokonali Siatkarza Wieluń – spadkowicza z PlusLigi. Tym samym awansowali do finałowego meczu o mistrzostwo 1. Ligi, w którym grali z… AZS Stalą Nysa. Po pięciu spotkaniach 3:2 triumfowała Stal, a lubinianie – ligowy beniaminek – otrzymali srebrne medale.

Od lewej: Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski i Marcin Kryś. W przerwie technicznej taktykę tłumaczy Paweł Szabelski (Fot. Mariusz Babicz)

W kolejnym sezonie wywalczyli brąz, co pozwoliło im rozmyślać o awansie do ekstraklasy. Na zbliżający się sezon 2013/2014 Cuprum Lubin pod wodzą Pawła Szabelskiego stworzyło silną drużynę, w której znaleźli się m.in. Łukasz Kadziewicz czy Paweł Siezieniewski. Wygrać ligi niestety się nie udało, ale po raz kolejny Miedziowi stanęli na podium rozgrywek, ponownie z medalami w kolorze brązu.

Po spełnieniu akcesu, awansowali do PlusLigi razem z MKS-em Banimexem Będzin. W ich historii otworzyła się wtedy nowa furtka.

Skład Cuprum MUNDO Lubin w sezonie 2013/2014:
Rozgrywający: Krzysztof Antosik, Maciej Gorzkiewicz

Przyjmujący: Maciej Kordysz, Łukasz Łapszyński, Michał Białecki, Paweł Siezieniewski

Środkowi: Adam Michalski, Peter Kasper, Łukasz Kadziewicz

Atakujący: Damian Dykas, Szymon Romać

Libero: Marcin Kozar, Marcin Kryś

Średnia wieku: 26,9 lat

Średnia wzrostu: 197,8 cm