Zainaugurowano Jesień Teatralną

6

Był szampan, czerwone dywany i niespodzianki dla widzów – tak rozpoczęto w Centrum Kultury Muza kolejną, 10. już edycję Jesieni Teatralnej.

W holu grała harfistka, a gości przybywających do Muzy witały tancerki z zespołu Gwarki. Na rozpoczęcie tegorocznej Jesieni Teatralnej pokazano spektakl „Zahipnotyzuj mnie – piosenki Zygmunta Koniecznego” wyreżyserowany z wielką klasą i doskonałym gustem teatralnym. Muzykę Koniecznego ilustrowały obrazy tworzone przez aktorów, a nawiązujące do arcydzieł malarstwa polskiego i europejskiego. Można było usłyszeć znane piosenki m.in Ewy Demarczyk „Karuzela z madonnami”, Grande Valse „Brillante”, a także „Tomaszów”, „Grajmy Panu”, „Żywa woda”, „Ta nasza młodość” i wiele innych w nowych wykonaniach i nowych aranżacjach.

W tym roku dla wielbicieli teatru Muza przygotowała również plebiscyt teatralny, w którym zostanie wybrany najlepszy – zdaniem widzów – spektakl pokazany w ciągu ostatnich dziewięciu lat na deskach lubińskiego centrum kultury. Głosowanie rozpoczęto w ostatnią niedzielę, 7 października, a będzie kontynuowane przy każdym następnym spektaklu.

W najbliższą niedzielę, 14 października, pokazany zostanie spektakl „Wiedźmy wg Szekspira” Teatru STU z Krakowa. Wciąż są wolne bilety.

Szczegółowy repertuar Jesieni Teatralnej można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

Fot. Michał Myszka

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość