Wielkanocny jarmark po raz pierwszy w lubińskim rynku

Lubinianie już przywykli, że co roku tuż przed Wielkanocą w mieście odbywa się świąteczny jarmark. Tym razem jednak wydarzenie znacznie się rozrośnie. Oprócz imprezy w Muzie, po raz pierwszy odbędzie się też kiermasz w lubińskim rynku.

Ubiegłoroczny Jarmark Wielkanocny w Muzie

– Na Jarmark Wielkanocny zapraszamy 24 marca. Jak zwykle w Muzie będą występy artystyczne, które potrwają od godziny 10 do 16. Tutaj zaprezentują się najmłodsi, czyli dzieci z lubińskich żłobków i przedszkoli, a także kilkoro dorosłych – mówi Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior, jednego z organizatorów imprezy.

W Muzie pojawią się też rękodzielnicy, którzy rozstawią swoje stoiska w holu na dole. Tym razem będzie ich jednak mniej niż zazwyczaj, około 20, ponieważ duży kiermasz w tym samym czasie będzie się odbywał na rynku.

– W rynku stanie 20 domków z regionalnymi produktami, jak jajka, wędliny, przetwory, ozdoby świąteczne, ceramika – wylicza Marcelina Falkiewicz, odpowiedzialna za promocję wydarzeń w lubińskim magistracie.

Będzie można kupić między innymi palmy wielkanocne wykonane z naturalnych elementów, stroiki czy koszyki i to nie tylko wiklinowe. Pojawią się też cukiernicy z ciastem. Oprócz słodkości będzie można też kupić i zjeść żurek czy kiełbasę.

W tym roku w rynku po raz pierwszy odbędzie się świąteczny kiermasz

Kiermasz potrwa dwa dni – 24 i 25 marca. Stoiska handlowe będą czynne od godziny 10 do 18.

– W sobotę przygotujemy także strefę z animacjami dla dzieci oraz zagródki ze zwierzętami z lubińskiego zoo. Pod okiem jego pracowników będzie można na przykład poczęstować marchewką małe króliki. A w niedzielę o godzinie 11 na rynku odbędzie się świecenie palm wielkanocnych – dodaje Falkiewicz.

W sobotę we wspomnianej strefie dla dzieci będzie można między innymi pomalować pisanki czy wykonać własnoręcznie świąteczną palmę.

Ponadto w sobotę na rynku rozstawione zostanie scena, na której występować będzie młodzież i dorośli.

– Zaczniemy o godzinie 15, a skończymy o 18. Będzie trochę rozrywki, atrakcji dla dzieci i piosenek ludowych – wylicza Elżbieta Miklis.

Organizatorzy liczą, że nowa formuła imprezy spodoba się lubinianom i od teraz co roku wielkanocny jarmark będzie się odbywał również na lubińskim rynku.

– Będziemy robić wszystko, żeby pielęgnować tę tradycję – uśmiecha się pani Elżbieta. – Najmłodszych dzieci nie chcemy wypuszczać na dwór, ponieważ pogoda w tym czasie jest zdradliwa, więc na pewno część jarmarku nadal odbywać się będzie w Muzie. Mamy jednak nadzieję, że kiermasz w plenerze też się przyjmie – dodaje.

Na Facebooku utworzone już zostało wydarzenie Kiermasz Wielkanocny.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Rocky
8 miesięcy 29 dni temu

Od lat a nawet dłużej realizowane są obietnice które sprzyjają radości wolności kolorom świętom itd. dlatego wszystkie drogi prowadzą do Lubina

Motorowy Dzik Bojowy
Motorowy Dzik Bojowy
8 miesięcy 29 dni temu

Ciekawostka. Czarne nagrobki wabią ważki bardziej niż innego koloru, a konie maści siwej są najbardziej odporne na ugryzienia końskich much.

wygodny jazik
wygodny jazik
8 miesięcy 29 dni temu

Dżdżownice kalifornijskie są bardzo cenionymi producentkami wermikompostu, inaczej biohumusu, który jest bardzo cennym nawozem naturalnym. W warunkach ogrodu przydomowego lub działkowego, hodowla dżdżownicy kalifornijskiej może być prowadzona w kompostowniku, dzięki czemu czas kompostowania ulega skróceniu, a uzyskany nawóz jest znacznie bardziej wartościowy niż zwykły kompost. Zobacz jakie inne korzyści przyniesie Ci hodowla dżdżownicy kalifornijskiej, a także czym karmić dżdżownice i jakie warunki trzeba im zapewnić!

Bazyli
Bazyli
8 miesięcy 29 dni temu

Pozycja spalona to sytuacja, gdy podczas podania piłkarz danej drużyny znajduje się na stronie boiska należącej do drużyny przeciwnej i jest bliżej linii bramkowej drużyny przeciwnej niż piłka oraz bliżej niż przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej i ma wpływ na przebieg akcji.

Tak więc w momencie podawania piłki piłkarz, do którego piłka jest podawana, powinien mieć przed sobą co najmniej dwóch piłkarzy drużyny przeciwnej (nie ma wymogu, aby jednym z nich był bramkarz). Brak pozycji spalonej – cała drużyna atakująca znajduje się na swojej połowie boiska.

Krzysztof Głowacz
Krzysztof Głowacz
8 miesięcy 29 dni temu

Pamiętam (lata 58 -61 ), jak ten plac opasały ulice Głogowska i Bolesława Krzywoustego, zbiegające się przy Baszcie Głogowskiej.Tam gdzie stoją bloki od strony muru był plac, na którym rozbijały się karuzele , strzelnice i kramiki. Ulice były wyłożone kostką granitową a chodniki z małej kostki bazaltowej.

BHP na co dzień
BHP na co dzień
8 miesięcy 29 dni temu
Powodem wypływania wody ze spłuczki w stelażu podtynkowym najczęściej jest niedomykanie się zaworu spłukującego. Często pomiędzy dolną część dzwonu (element zaworu spłukującego wypełniający się wodą), a uszczelkę spłuczki dostaje się jakieś zanieczyszczenie. Najczęściej jest to kostka toaletowa, która powoli rozpuszcza się w spłuczce, i po jakimś czasie może od dołu zablokować domykanie zaworu spłukującego. Gorzej, jeśli przyczyną są elementy pozostałe po instalacji spłuczki, a nawet gruz czy (zdarzenie autentyczne!)… instrukcja montażu – schowana do spłuczki, by nie zginęła. Instrukcja jest o tyle niebezpieczna, że papier może się rozpuścić. Gdy dostanie się do kanału rozprowadzającego wodę w muszli i zaschnie, wówczas… Czytaj więcej »
Jan
Jan
8 miesięcy 29 dni temu

Dziś niedziela wolna od handlu więc trochę powiercę nową wiertarką kupioną wczoraj w castoramie 🙂

AUTSAJDER
AUTSAJDER
8 miesięcy 29 dni temu

wiertarka z Castoramy? Coś nowego….

Downy
Downy
8 miesięcy 29 dni temu

Ja nie wierzę co tu się dzieje jajahahahahahahaa

Fapulec
Fapulec
8 miesięcy 29 dni temu

A ja chcę pomiziać malutkiego kurczaczka !!!

Gustaw
Gustaw
8 miesięcy 29 dni temu

Ja gram na dudach a moja żona na flecie 😉

MUZYK
MUZYK
8 miesięcy 29 dni temu
Klarnet (klarynet, wł. clarinetto, skrót: cl.) – instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych z pojedynczym stroikiem. Do tej samej rodziny należą także saksofony. Dzisiaj skala klarnetu wynosi od e (brzmiące d, gdyż klarnet jest instrumentem transponującym) do g3. Są też możliwości wykonania wyższych dźwięków, aż do c4 (a nawet wyższe), ale tylko przez muzyków z dużym doświadczeniem. Skala klarnetu basowego B wynosi, w zależności od odmiany, od Es (mały) lub od C (duży) do c3. Istnieje też kilka innych rzadziej stosowanych odmian klarnetów takich jak: klarnet piccolo, klarnet altowy, klarnet kontrabasowy, rożek basetowy. Rejestry klarnetu: najniższy e-e¹, o ciemnej… Czytaj więcej »
AUTSAJDER
AUTSAJDER
8 miesięcy 29 dni temu

A w domu to wszyscy zdrowi?

Znam się na instrumentach
Znam się na instrumentach
8 miesięcy 29 dni temu
Saksofon (wł. sassofono, skrót: sass.; ang. saxophone, sax.) – instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych. Mimo metalowego korpusu, zaliczany jest do drewnianych ponieważ pochodzi z grupy fletów i dźwięk możemy uzyskać poprzez czarę tak samo jak we flecie i klarnecie. Występuje w dziewięciu odmianach, różniących się wielkością i zakresem dźwięków[1]. Od najmniejszych saksofonów – soprillo, po największe – subkontrabasowe, najczęściej budowane w strojach B i Es (mniej typowe: C i F)[2]. Saksofon skonstruowany został przez Adolpha Saxa w pierwszej połowie XIX wieku. Od początku XX wieku wiele zapisów nut na saksofon powstało na zlecenie zamożnej, początkującej saksofonistki – Elizy… Czytaj więcej »
Mama Hermenigildy
Mama Hermenigildy
8 miesięcy 29 dni temu

Lubie jajeczka są takie sexy

BOLO
BOLO
8 miesięcy 29 dni temu

jazzman jesteś wielki !!! he he puzon i saksofon 🙂 ten pseudo rynek powinien się nazywać placem miedziowego saksofonu lub dzielnica wyjących puzonów he he

Ty wiesz ja wiem i my wiemy
Ty wiesz ja wiem i my wiemy
8 miesięcy 29 dni temu

Ale jaaaaaaajcaaaaaa

Chorzy psychicznie mieszkańcy Lubina
Chorzy psychicznie mieszkańcy Lubina
8 miesięcy 29 dni temu
Kraty. Zamknięte drzwi. I ściany. Budzę się, patrzę- nie ma nic! Tylko kraty-drzwi-ściany. Podbiegam do drzwi- lecz drzwi nie mają klamek. Podbiegam do muru- nie ma już nic! A w tej nicości tylko kraty drzwi i ściany. przez dziurkę od klucza słyszę krzyk- to następny odkrył świat bez klamek, i dławiąc się odorem krwi, wali głową w miękką ścianę. Chwytam kraty- „Chcę stąd wyjść!” lecz kraty mają inne zdanie, i strącają mnie w dół- wprost na lepką ścianę. Spadam i przyklejam się do rozdeptanych na niej marzeń, bo tutaj tylko w fantasmagoriach snów uczuć nie oddzielają ściany. Lecz u nas… Czytaj więcej »
hehehe
hehehe
8 miesięcy 29 dni temu

„Dom dla nerwowo i psychicznie chorych” jutro minie dokładnie 10 lat gdy pojawił się w przestrzeni publicznej zamieszczony przez autora podpisującego się nickiem A Dream Within a Dream.
Co on tu robi i kogo chcesz obrazić zmieniając tytuł ? Kompletny bezsens..

jazzman
jazzman
8 miesięcy 29 dni temu

Dlaczego droga jest nazywana rynkiem ? To tak jak saksofon nazywać puzonem !

mieszkanka
mieszkanka
8 miesięcy 29 dni temu

a gdzie zaparkują wszyscy chcący wystawić swoje produkty i wszyscy którzy przyjadą je kupić i poogladać występy

wpDiscuz