Twierdza Gdańsk zdobyta!

394

W ramach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrywa z Lechią Gdańsk 2:1. Bramki dla lubinian zdobywali Damjan Bohar oraz samobójcze trafienie Błażeja Augustyna. Dla gospodarzy bramkę zdobył Artur Sobiech.

Już w 2. minucie spotkania Dominik Hładun zmuszony był do interwencji po strzale Daniela Łukasika. W 8 minucie samobójczą bramkę zdobył Augustyn, który przecinał podanie Czerwińskiego do Szysza. W 11 minucie zaskoczyć Kuciaka próbował Bohar, uderzając z ostrego kąta, jednak górą golkiper gdańszczan. W 14 minucie do siatki „Miedziowych” trafił Artur Sobiech, ale sędzia nie uznał gola, ponieważ napastnik znajdował się na pozycji spalonej. W 24 minucie świetna indywidualna akcja Sasy Żivca, jednak jego strzał blokują obrońcy Lechii. W 33 minucie spotkania obrońca gospodarzy, Mario Maloca z metra nie trafił piłką do bramki miedziowych po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Chwile później świetną okazje miał Lubomir Guldan, który uderzał po centrze Starzyńskiego, ale jego strzał świetnie wybił spod poprzeczki Dusan Kuciak.

W 56 minucie z dystansu uderzył Filip Starzyński, górą bramkarz gdańszczan. W 63 minucie świetnie piłkę przejął Sasa Żivec, wypuścił Bohara sam na sam, a ten nie pomylił się i pokonał Kuciaka strzelając swoją piątą bramkę w tym sezonie. Trzy minuty później szybka kontra gdańszczan i Artur Sobiech strzelił bramkę kontaktową. W 70 minucie z około 30 metra uderzenia spróbował Bartosz Slisz, a jego strzał trafił w poprzeczkę bramki. W 79 minucie strzał Bohara fenomenalnie obronił Dusan Kuciak. Wielkie zamieszanie w polu karnym Zagłębia w 80 minucie, dwukrotnie strzelał Sobiech, ale raz wybijał obrońca z linii bramkowej, a później piłkę łapie Hładun. W 91 minucie Sasa Żivec z szansą na gola, jednak obronił Kuciak.

Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo „Miedziowych” na wyjeździe w tym sezonie, jednocześnie przerwali passę siedmiu meczów bez porażki na własnym stadionie gdańszczan.

Kolejne spotkanie „Miedziowi” rozegrają z Pogonią Szczecin 18 października na stadionie w Lubinie o godzinie 18.00.