Szkolili się na lodzie

Druhowie z ochotniczych straży pożarnych ze Ścinawy, Tymowej, Zaborowa i Zimnej Wody przypomnieli sobie, jak należy udzielać pomocy w razie, gdy pod kimś załamie się lód na zbiorniku wodnym.

Zaczęło się od zajęć teoretycznych, które poprowadzili prezes Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Ścinawie Adam Świerżewski oraz młodszy brygadier Bogdan Ćwikliński, pełniący funkcję zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Uczestnicy mogli przypomnieć sobie wiedzę o prawidłowym i bezpiecznym podejściu do osoby, pod którą załamał się lód, jak zapobiegać potencjalnym wypadkom podczas akcji ratowniczych na zamarzniętych akwenach oraz jak postępować z poszkodowanymi, u których występuje podejrzenie hipotermii.

Ponadto część teoretyczną z zakresu obsługi, konserwacji oraz BHP pracy z pilarkami spalinowymi poprowadził strażak Wojciech Lubera z jednostki poszukiwawczo-ratowniczej SAR.

W drugiej części szkolenia wszystkie zastępy przejechały na tzw. Cegielnię, gdzie odbyła się część praktyczna ćwiczeń z wykorzystaniem sań lodowych oraz innego, posiadanego przez OSP sprzętu.

Każdy z druhów mógł się ogrzać przy ognisku, gdzie czekał ciepły posiłek.

Źródło scinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
organek
organek
9 miesięcy 16 dni temu

Odpowiedzcie, jeżeli ktoś wie – gdzie jest ta cegielnia i czy można się tam kąpać w lecie

wpDiscuz