Szachowe zmagania w Lubinie

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie rozpoczął się Turniej Szachowy „Barbórka 2017”. Dziś zawodnicy rywalizują w kategorii open.

Cykliczna impreza niezmiennie cieszy się popularnością wśród graczy. Od tego roku miejscem rywalizacji będzie Zespół Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Właśnie w tej placówce rozpoczęły się dziś dwudniowe zmagania – To jest już trzecia edycja tego turnieju, ale po raz pierwszy odbywa się on w naszej szkole. Cieszymy się z frekwencji podczas dzisiejszego dnia i liczymy na jeszcze wyższą jutro, kiedy rywalizować będą gracze ze szkół podstawowych – mówi Bogdan Dudek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

Szachy to gra strategiczna rozwijająca zdolności myślowe oraz poprawiająca kondycję umysłową – Szachy przeżywają obecnie swój renesans. Argumentów, przemawiających za grą w szachy jest naprawdę dużo. My propagujemy tę dyscyplinę sportu, a przy okazji turnieju chcemy też wpisać się w uroczystości, towarzyszące górniczemu świętu, bo przecież jest to Turniej Barbórkowy – dodaje Bogdan Dudek.

Na turnieju pojawili się zawodnicy z rożnych zakątków naszego regionu. Oprócz lubinian byli także przedstawiciele między innymi graczy z Przemkowa, Głogowa, Żar, Złotoryi czy Legnicy. Nie brakowało faworytów – Jest tutaj Piotrek Brodowski czy Piotrek Jagodzińki, którzy są na pewno zaliczani do faworytów. Tutaj tak naprawdę każdy ma jednak szanse, bo jest to gra umysłów – mówi Piotr Goluch, który również występuje jako faworyt turnieju. Jak sam przyznaje, aby grać w szachy na najwyższym poziomie trzeba poświęcać każdą wolną chwilę, a w szachy zaczął grać w wieku siedmiu lat.

Dziś w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie odbywają się zawody w kategorii open. Niedziela upłynie pod znakiem rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych.

Informacje o turnieju pod linkiem:

http://zs2lubin.edu.pl/iii-turniej-szachowy

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
RODZIC
RODZIC
1 rok 10 dni temu

Witam! Chciałabym pogratulować dyrekcji ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W LUBINIE za cudną i przepyszną oprawę turnieju szachowego.Dzisiaj byliśmy z dzieckiem właśnie na tym turnieju zorganizowanym właśnie w tej szkole,,już od wejścia wita nas z szacunkiem wspaniała młodzież,piękne dekoracje,choinki z pierniczkami -figury szachowe,młodzież pomagająca na każdym kroku,nie mówiąc już o przecudnym jedzeniu,zupce gulaszowej,sałatkach,,ciastach .,pizzerkach,przygotowanych przez uczniów tej szkoły.BRAWO DYREKCJA,BRAWO MŁODZIEŻ ,pierwszy raz byliśmy na takim turnieju z takim przepychem kulinarnym.UKŁONY DLA DYREKCJI-WSPANIALI UCZNIOWIE,MILI,UCZYNNI.GRATULACJE.

wpDiscuz