Świetny start tenisistów

43

Zawodnicy Top Tenis mają za sobą kilka turniejów. Młodsi podopieczni lubińskiego klubu, wystąpili na kortach w Szczawnie Zdroju, gdzie odbywał się Kajtek Cup, a starsi wystartowali w turnieju do lat 12 o Puchar Winner Tennis Club KS AZS AWF Wrocław.

Na starcie występ podczas Kajtek Cup vol. 1 w Szczawnie Zdroju. Szymon Adamczyk po bardzo dobrej grze zdobył II miejsce w turnieju do lat 9. – Nasz zawodnik minimalnie, bo po tie-braku, przegrał finał 6/5 (8:5) – wspomina Damian Jeżak, trener Top Tenis. W turnieju zagrał również Igor Pasiński. To był udany debiut w wyjazdowym turnieju tenisa ziemnego (III miejsce w grupie).

We Wrocławiu odbyły się zawody dla starszych dzieci. – Udała się na niego większa liczba naszych zawodników. Piotr i Szymon Pączkowscy oraz rodzeństwo Martyna i Marcin Śrutwa – komentuje trener. Dziewięcioletni Piotr rozegrał swój pierwszy wyjazdowy turniej do lat 12. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Przegrał co prawda już w pierwszej rundzie z późniejszym półfinalistą, lecz po bardzo dobrej grze był z siebie zadowolony, choć jak sam powiedział niedosyt pozostał.

Jego starszy brat Szymon, musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi z Wrocławia. Przegrał w drugiej rundzie turnieju, lecz również może być ze swojej gry zadowolony. Najlepiej w turnieju chłopców zaprezentował się Marcin Śrutwa. Zajął bardzo dobre III miejsce, choć jak sam przyznał mógł powalczyć o lepszy wynik. Zabrakło kończącej piłki przy stanie 7-7 w super tie-breaku 3 seta.

Bezkonkurencyjna w turnieju dziewcząt była Martyna Śrutwa. Nasza dziesięcioletnia zawodniczka dosłownie rozgromiła wszystkie przeciwniczki, a większy opór postawiła jej tylko koleżanka w finale turnieju. Martyna zwyciężyła singla bez straty seta. Na dodatek dołożyła zwycięstwo w turnieju deblowym. – Wielkie brawa dla niej. Na podkreślenie zasługuje fajt, że Martynka była najmłodszą zawodniczką w turnieju – puentuje Damian Jeżak.