Siatkarski UKPS Lubin najlepsze

85

Liga Młodziczek wkroczyła w etap półfinałowy. W pierwszym turnieju, gdzie podopieczne Przemysława Cedro były gospodyniami, UKPS Lubin spisał się na medal i w dwóch meczach zanotował zwycięstwo.

Do półfinałowej grupy „N”, lubinianki trafiły na KS Milicz, KS Olimpią Jawor i #Volley Wrocław 1. Pierwszy turniej został rozegrany w naszym mieście w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Sybiraków 11.

Jego inauguracji dokonały gospodynie, a więc UKPS I Lubin i KS Milicz. Pierwszy set to dobre tempo ekipy Przemysława Cedro. Lubinianki pewnie wygrały 25:16. W drugim secie podopieczne Danuty Żołdak poczuły nieco wiatr w żaglach, ale to miejscowe wygrały, 25:20.

– Wiadomo, że rywalki nieco dokuczały, ale nie był to trudny przeciwnik. Większość straconych punktów to nasze błędy – komentuje Matylda Pytlik, Libero UKPS Lubin.

Druga konfrontacja tego dnia odbyła się pomiędzy KS Miliczem a ekipą Anny Szczutkowskiej – Olimpią Jawor. Wyrównane spotkanie zostało rozstrzygnięte dopiero w tie-breaku, w którym lepsze okazały się dziewczęta z Jawora, wygrywając mecz 2:1.

Ostatni mecz tego dnia to spotkanie UKPS I Lubin i KS Olimpii Jawor. W ładnym stylu podopieczne Przemysława Cedro wygrały dwa sety, 25:22 i 25:19.