Rusza Turniejowa Liga Szóstek!

W ostatnich latach w Lubinie funkcjonowało wiele piłkarskich rozgrywek, które działały z różnym skutkiem. W najbliższą sobotę zainaugurowana zostanie kolejna inicjatywa – Turniejowa Liga Szóstek. Pomysłodawcą zmagań jest Tomasz Górzyński, którego w organizacji mocno wspierać będzie założyciel rozgrywek Playarena w Lubinie – Adam Michalik.

Drużyny, które będą chciały wziąć udział w zawodach będą mogły regularnie rywalizować z innymi zespołami. Chętni będą spotykać średnio co dwa tygodnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Małomicach. – W sobotę miałem okazję przyglądać się z bliska rywalizacji w jednym z lubińskich turniejów i od razu wpadłem na pomysł, by zorganizować regularne rozgrywki dla mieszkańców Lubina. Liczę, że wypracowana przez nas formuła spodoba się osiedlowym drużynom z naszego miasta. – mówi Tomasz Górzyński, pomysłodawca rozgrywek.

Za prawidłowe funkcjonowanie Turniejowej Ligi Szóstek odpowiadać będzie Adam Michalik, który w Lubinie tworzył struktury rozgrywek Playarena. Przypomnijmy, że w najlepszych czasach dla lubińskich zmagań brało udział ponad dwa tysiące mieszkańców. – Kilka lat temu zrezygnowałem z działania w ogólnopolskich strukturach Playarena a co za tym także z zarządzania lubińską ligą. Nie będę ukrywał, że brakowało mi takich rozgrywek w Lubinie dlatego, gdy Pan Tomasz Górzyński zaproponował współpracę przy robieniu czegoś nowego to nie zastanawiałem się zbyt długo. – mówi Adam Michalik, twórca rozgrywek Playarena w Lubinie. 

Cały cykl pod nazwą Turniejowa Liga Szóstek składać się będzie z dziesięciu pojedynczych zawodów. Najlepsze drużyny każdego z turniejów otrzymają od organizatorów pamiątkowe puchary. Rywalizacja toczyć się będzie również w klasyfikacji generalnej, w której aby się znaleźć dany zespół musi siedmiokrotnie pojawić się na boisku. – Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy lubią grać w piłkę nożną do wspólnej zabawy. Mam nadzieje, że będzie duży odzew i podobnie jak to było przed laty ta inicjatywa przyniesie efekty w postaci jak największej ilości uczestników. – dodaje Tomasz Górzyński.

Inauguracyjne zawody w ramach Turniejowej Ligi Szóstek odbędą się w najbliższą sobotę na boisku w Małomicach. Zapisy trwać będą od godziny 9:00 do 9:30, a sam turniej rozpocznie się niezwłocznie po ich zakończeniu. Występ dla drużyn jest bezpłatny, a więcej informacji można uzyskać poprzez FANPAGE bądź mailowo na michalik.lubin@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
gracz
gracz
9 miesięcy 4 dni temu

oby się udało
powodzenia panowie stawimy się na boisku

Lubinek
Lubinek
9 miesięcy 4 dni temu

Super Sprawa! Oby wróciła wielka mała piłka w Lubinie 🙂

lubinianinek
lubinianinek
9 miesięcy 4 dni temu

kiedyś rozgrywki Playarena były oczkiem w głowie u dużej ilości młodzieży, potem to podupadło ale fajnie, że ktoś się za to zabiera – może uda się cokolwiek z tego uratować… Powodzenia!

Thms
Thms
9 miesięcy 4 dni temu

Super pomysł. Brawo Panie Tomaszu!

wpDiscuz