Przegrana w pierwszym meczu turnieju

15

W pierwszym meczu turnieju towarzyskiego w Opolu piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali z gospodarzami, Gwardią 26:36. To najwyższa porażka w dotychczasowych meczach sparingowych w wykonaniu lubińskiej ekipy. W niedzielę o godzinie 12:00 miedziowi zagrają z Wybrzeżem Gdańsk.

Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera w Opolu rozegrali swój mecz numer osiem w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi Mężczyzn. We wtorek lubinianie pokazali się z dobrej strony na tle mistrzów Polski, Vive Tauron Kielce, tym razem jednak rywale byli dużo lepsi. Gwardia tym samym zrewanżowała się miedziowym za przegraną w sparingu w Lubinie 26:33.

Gwardziści prowadzili przez całe spotkanie, choć jeszcze w pierwszej połowie przewag gospodarzy utrzymywała się na poziomie 3-4 trafień. Do przerwy było 17:13 na korzyść Gwardii, jednak druga część spotkania to już zdecydowana przewaga opolan.

KPR Gwardia Opole – MKS Zagłębie Lubin 36:26 (17:13)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Pawlaczyk 1, Kużdeba 3, Moryto 1, Przysiek , Mrozowicz 1, Mollino 4, Gębala 3, Szymyślik 2, Jaszka 3, Stankiewicz , Czuwara 5, Bondzior 1, Pietruszko 1, Dawydzik 1.