Pokaz filmowy z okazji Dnia Pszczół w lubińskim zoo

189

Z okazji Światowego Dnia Pszczół w lubińskim zoo będzie można obejrzeć film „Łowcy miodu”. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej zgłosić chęć udziału w tym wydarzeniu.

Jak już pisaliśmy, 18 maja w parku Wrocławskim i zoo będą królować pszczoły, w ten sposób Lubin przyłączy się do świętowania dnia tych pożytecznych owadów.

Oprócz atrakcji, o których pisaliśmy TUTAJ, zaplanowano również pokaz filmu „Łowcy miodu” w reżyserii Krystiana Matysiaka. Seans odbędzie się 18 maja o godzinie 20 w budynku edukacyjnym w parku.

Wstęp jest bezpłatny, ale ponieważ projekcja odbędzie się poza godzinami otwarcia zoo, trzeba wcześniej zdobyć wejściówkę. Wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu w wiadomości prywatnej na Facebooku lubińskiego zoo. Można też przyjść odebrać voucher w sekretariacie przy ulicy Pruzi – od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

O filmie:

„Łowcy miodu” są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Dokument Krystiana Matyska pełni również ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich.

Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą? „Łowcy miodu” piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych, skończywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackich

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość