Piłkarki ręczne zwyciężyły w meczu derbowym

13

z_jelenia.jpgW meczu 4. kolejki ekstraklasy kobiet w piłce ręcznej szczypiornistki Zagłębia, bez problemu pokonały swoje rywalki z Jeleniej Góry 34:19 (15:10). Derbowe spotkanie miało dość jednostronny przebieg, lubinianki przez cały mecz kontrolowały sytuację na boisku, choć po kwadransie to reprezentantki Carlos-Astol prowadziły 5:4.

Pierwsza bramka padła dopiero w 5. minucie spotkania, kiedy strzelecką niemoc obu ekip przełamała Karolina Semeniuk Choć po kwadransie gry przyjezdne prowadziły 5:4, to lubinianki szybko opanowały sytuację na boisku i już dwie minuty później było 8:5 dla Interferii. Na przerwę podopieczne Bożeny Karkut schodziły z pięciopunktową zaliczką.

Do 33. minuty meczu końcowy wynik wydawał się kwestią otwartą. Później piłkarki ręczne Interferii były klasą samą la siebie. Skuteczna gra w obronie, szybkie kontrataki oraz doskonała postawa w bramce Izabeli Czarnej przyniosły aż piętnastopunktową przewagę.

Interferie Zagłębie Lubin – KS Carlos-Astol Jelenia Góra 34:19 (15:10)

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz – Niedośpiał, Ciepłowska, Pielesz 2, Semeniuk 8, Obrusiewicz 10, Gunia 3, Jakubowska 2, Olszewska 1, Jacek, Kordić 7, Jochymek 1, Byzdra.

Carlos: Skompska, Baranowska – Oreszczuk 1, Kaczyńska 1, Latyshewska 3, Fursewicz 2, Polonkai 1, Dąbrowska, Gęga 6, Stochaj 2, Kobzar, Odrowska, Pylypiuk 3, Kocela.