Pierwszy miód z pasieki z dachu urzędu

Pszczołom, które zamieszkały na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu udało się zebrać miód. Z pierwszych ramek wyciągniętych z uli udało się wykręcić kilkadziesiąt słoików miodu. Pierwszy miód wykręcał sam wojewoda Paweł Hreniak.

Wojewoda podkreśla, że bardzo cieszy go aktywność pszczół w tak dużym mieście jak Wrocław. – Nie ma jeszcze decyzji, czy uli na dachu przybędzie, ale już wiem, że zainstalowaniem pasiek zainteresowani są przedstawiciele innych instytucji administracji państwowej – mówi wojewoda Paweł Hreniak.

Z dachu urzędu udało się pozyskać miód lipowy wysokiej jakości zebrany przez pszczoły w okolicach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Opiekun pszczół Mirosław Majcherek podkreśla, że pierwsze zbiory miodu to dopiero początek. – Liczymy na dużo więcej, zwłaszcza, że pszczoły ewidentnie polubiły swój nowy dom – mówi Mirosław Majcherek.

Na dachu urzędu zainstalowane zostały trzy ule, w których znajdują się trzy pszczele rodziny (około 30 tys. pszczół). Pszczoły nie stanowią zagrożenia ani dla pracowników, ani dla klientów urzędu. Ule zostały zasiedlone przez odpowiedni gatunek owadów (Apis mellifera – pszczoła miodna, rasa łagodna).

Ule coraz częściej pojawiają się w dużych miastach. Ma to związek z niepokojącymi doniesieniami naukowców o postępującej destrukcji populacji pszczół. Małe pasieki funkcjonują m.in. na budynkach Sejmu czy Ministerstwa Rolnictwa.

Informacja prasowa UWD

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz