Ósemka triumfuje

Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie posiada w swoich szeregach wyjątkowo zdolnych uczniów. Ich sceniczne talenty, pielęgnowane przez grono pedagogiczne, doceniają na wielu regionalnych konkursach.

Zespół „Luzaczki” pod kierownictwem pani Elżbiety Michalak

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, chętnie biorą udział w konkursach z różnorodnych dziedzin. Uzdolnieni wokalnie, tanecznie, recytatorsko i aktorsko uczniowie odnoszą sukcesy na wielu imprezach.

W Rejonowym Konkursie Recytatorskim, w kategorii I klas, zwyciężyłaKalina Tryniszewska. W X Otwartym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora w Ośrodku Kultury Gminy Lubin w Raszówce, Kalina Tryniszewska znowu zdeklasowała konkurencję, otrzymując nagrodę Grand Prix, a jury porównało dziewczynkę do Hanki Bieleckiej.

Nikola Szczepańczyk oraz Szymon Wilk zajęli I miejsce w X Otwartym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora.

W XXV Dziecięcym Konkursie Wokalnym „O Złotą Nutkę”, którego organizatorem jest Centrum Kultury Muza, uczniowie Ic zgarnęli całą pulę nagród. ,,Złotą nutkę’’ otrzymała Kalina Tryniszewska, ,,Srebrną nutką’’ dostała Barbara Baszak, ,,Brązową nutką’’ Piotr Sella. Wyróżnienie otrzymała Nikola Szczepańczyk – wszyscy młodzi artyści to uczniowie spod skrzydeł pani Krystyny Gorzelnik.

XIX Regionalny Przegląd Piosenki i Tańca w Gaworzycach również zaowocował nagrodami we wszystkich kategoriach. W kategorii starszych wokalistów dwa I miejsca zdobyły Marysia Rogalska i Julia Staniszczak. Wyróżnienie powędrowało do Kacpra Grześkiewicza. Wszyscy nagrodzeni są uczniami pani Joanny Starzyńskiej. W kategorii tanecznej młodszej – I miejsce wytańczył zespół ,,Luzaczki” pod kierownictwem pani Elżbiety Michalak.

– Najważniejsze, że uczniowie znajdują w szkole możliwość rozwijania nie tylko talentów artystycznych, ale też naukowych i sportowych. W szkole każdy ma swoje miejsce, jest doceniany, stwarza mu się warunki, by zabłysnąć tak, jak wyróżnione dzieciaki – podkreślają rodzice młodych artystów.

Fot. archiwum prywatne

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Hanna
Hanna
10 miesięcy 7 dni temu

Brawo Kalinka. Życzę dalszych sukcesów. …

wpDiscuz