Nordicowcy na medal w Jastrowie

92

W ósmych sztafetowych mistrzostwach Polski nordic walking w Jastrowie, żeńska drużyna z KS Polkowice, w skład której wchodzą także lubinianki, wywalczyła pierwsze miejsce, natomiast panowie uplasowali się na czwartym miejscu.

Złoty krążek zdobyły Renata Frąckowiak, Jolanta Kurzawska, natomiast panowie zajęli czwarte miejsce w składzie: Stefan Helwichma, Mariusz Szarszunowuicz, Roman Woroch, Bogdan Cyrusu. Ekipa męska przegrała minimalnie pojedynek o trzecią lokatę.

Sukces nordicowcy odnieśli także podczas maratonu 42 km 195 m. W Jastrowie w tej rywalizacji pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczyła Małgorzata Kubiszyn, a jej mąż Mirosław zdobył brązowy medal. W tej samej kategorii na drugim miejscu podium stanął Ryszard Żygaczewski.