Nordic walking dla WTZ-ów

W piątek 27 października na terenach zielonych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Lubinie odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wydarzenie zaplanowano w ramach projektu Fundacji Przystań w Ścinawie, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Fot. Pixabay

W imprezie weźmie udział 21 warsztatów terapii zajęciowej z całego Dolnego Śląska, m.in. z Lubina, Legnicy, Chojnowa, Bolesławca, Głogowa, Jawora, Kowar, Środy Śląskiej, Świdnicy, Strzegomia, Wałbrzycha oraz Wrocławia.

Celem imprezy jest popularyzacja nordic walking jako uniwersalnej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu dla każdego, jak i integracja społeczeństwa warsztatów terapii zajęciowej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.30, kiedy to nastąpi rejestracja wszystkich zawodników. Niecałą godzinę później wystartują pierwsi uczestnicy. Starty będą odbywać się w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i osoby poruszające się na wózku.

Fundacja Przystań w Ścinawie, czyli organizator zawodów, przewidziała nagrody w postaci medali pamiątkowych, pucharów oraz nagród rzeczowych za zajęcie I, II i III miejsca. Puchary oraz nagrody wręczą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz