Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni

3024

Zarówno osiągnięcia naukowe, ale i kulturalne, sportowe czy społeczne zostały dziś docenione przez władze Lubina. 37 najlepszych uczniów z tutejszych podstawówek dostało dziś wyróżnienia i bony podarunkowe. Najwyższa średnia wśród nagrodzonych to 5.93.

Takie spotkanie to tradycja. Cyklicznie już na zakończenie roku szkolnego lubiński magistrat wyróżnia najlepszych z najlepszych. – W tym roku w naszych szkołach prowadzonych przez gminę, czyli w szkołach podstawowych wyróżniliśmy 37 uczniów. Nagradzamy również uczniów ze szkół prowadzonych przez inne ograny czyli ze szkół salezjańskiej i społecznej – wyjaśnia Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału edukacji i administracji, który w imieniu prezydenta wręczył dziś nagrody najlepszym uczniom.

Miasto skupia się nie tylko na świadectwach z paskiem. Wśród wyróżnionych znajdują się też młodzi pływacy, szermierze, piłkarze ręczni, wolontariusze angażujący się akcje społeczne – Góra Grosza, Szlachetna Paczka czy wyjątkowo umuzykalnieni.

– Średniej nie mam zbyt wysokiej, na pewno nie jest najwyższa w klasie – mówi skromnie Katarzyna Trzos z 3 klasy gimnazjum Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. – Mam 5.11 – uśmiecha się.

– Bardzo angażuję się jednak w życie szkoły. To chyba dlatego dziś tutaj jestem – myśli głośno dziewczyna. – Oprócz tego, że jestem zastępcą przewodniczącego szkoły, mam osiągnięcia w konkursach matematycznych. Bardzo lubię moją szkołę i chętnie się angażuję w jej życie. Mam ciągle mnóstwo pomysłów – śmieje się Kasia.

Dominika Drozd, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie, może pochwalić się średnią 5.71. – Na takie wysokie noty trzeba pracować cały rok. Staram się sumiennie przygotowywać z lekcji na lekcję, nie zawsze mi się to udaje, ale jestem pilna. Najbardziej lubię historię – mówi Dominika.

Wcześniej nagradzanych było więcej, ale miasto przestało prowadzić szkoły ponadpodstawowe.

W tym roku najwyższa średnia wśród wyróżnianych uczniów podstawówek wynosi 5.93. – Jako, że mamy też pod skrzydłami ostatni rocznik gimnazjum, jeden z uczniów ma średnią 5.9 – wylicza Andrzej Pudełko.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony podarunkowe do Empiku.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość