Mniej przestępstw na Dolnym Śląsku

Minione półrocze to kontynuacja spadku przestępczości na terenie województwa dolnośląskiego, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, gdzie odnotowano spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o prawie 2,2 tys. przestępstw, czyli o blisko 14 proc. To także efekt codziennej, ciężkiej pracy funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej policji na rzecz mieszkańców.

Zdjęcie ilustracyjne

W I półroczu 2017 roku na terenie województwa dolnośląskiego, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano kolejny spadek przestępczości, w tym ogółem o blisko 4 proc., a przestępstw najbardziej społecznie uciążliwych, czyli m.in. rozbojów, bójek i pobić, kradzieży, w tym kradzieży samochodu oraz włamań – o blisko 14 proc.

W wymienionym okresie tego roku odnotowano:

·Kradzieże – spadek o ponad 11 proc.

·Kradzież samochodu – spadek o blisko 18 proc.

·Włamania – spadek o ponad 17 proc.

·Rozboje – spadek o blisko 17 proc.

·Bójki i pobicia – spadek o blisko 20 proc.

·Uszkodzenie rzeczy – spadek o ponad 16 proc.

W pierwszym półroczu 2017 r. po raz kolejny wzrosła też efektywność działań dolnośląskiej policji w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej oraz gospodarczej. Zaangażowanie funkcjonariuszy doprowadziło do ujawnienia o ponad 30 proc. więcej przestępstw narkotykowych oraz o prawie 3 proc. przestępstw gospodarczych, a także zatrzymania ich sprawców.

Źródło: dolnośląska policja

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Mniej przestępstw na Dolnym Śląsku"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Zenek
Gość
Zenek
11 miesięcy 10 dni temu

artykuł chyba na zlecenie Komendy Policji w Lubinie, skąd oni biorą te dane?

wpDiscuz