Miedziowe zdominowały rywalki

93

Początek meczu to prawdziwy festiwal strzelecki. Przed upływem dziesiątej minuty Miedziowe miały na swoim koncie już dziewięć bramek. W tym czasie rywalki trafiały tylko trzy razy.

Już w dwunastej minucie o czas poprosił szkoleniowiec UKS-u, Dariusz Męczykowski. Po kwadransie lubinianki prowadziły różnicą dziesięciu bramek – 13:3. Podopieczne Bożeny Karkut nie miały litości dla zespołu z Kościerzyny i szybko powiększały swoją przewagę. Na przerwie Metraco Zagłębie Lubin schodziło, prowadząc bardzo wysoko, różnicą blisko dwudziestu bramek. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Lubinianki wciąż dawały lekcję piłki ręcznej swoim rywalkom, wykorzystując każdy, najmniejszy ich błąd. Lubiński walec nie pozostawił rywalkom złudzeń.

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 39:15 (24:5)

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz, Grzyb (3), Hartman (3), Trawczyńska (5), Buklarewicz (2), Wasiak (2), Górna (3), Rosińska, Piechnik (4), Ważna, Machado Matieli (2), Jochymek (2), Belmas (10), Pielesz (2), Milojević (1).

UKS Kościerzyna: Kordunowska-Lupa, Pękala (5), Belter, Bielak, Somionka (1), Kreft (1), Wicik, Zawalich (2), Fesdorf, Gędłek (6).

Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń, Delegat ZPRP: Marek Musiał