Mamy pierwsze sondaże

Prezydent Lubina Robert Raczyński wciąż cieszy się bardzo dużym poparciem mieszkańców – wynika z badań sondażowych przeprowadzonych w naszym mieście przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych z Warszawy. Ponad połowa lubinian chce, by obecny włodarz kierował naszym miastem przez kolejnych pięć lat.

Pod koniec lutego tego roku na zlecenie TV Regionalna.pl IBRIS przeprowadził telefoniczne badanie ankietowe na grupie 500 osób. Pytanie brzmiało: na kogo zagłosowałby Pan/Pani w wyborach na prezydenta Lubina? Oprócz obecnego prezydenta – Roberta Raczyńskiego, ankietowanym przedstawiono nazwiska liderów poszczególnych partii i ugrupowań w naszym mieście. Oficjalnie nikt bowiem nie potwierdził jeszcze swojego startu w tegorocznych wyborach samorządowych.

Wyniki pokazują, że większość mieszkańców chciałaby, aby prezydent Robert Raczyński kontynuował swoją pracę na rzecz rozwoju Lubina. Swój głos oddałoby na niego aż 52 procent ankietowanych. To oznacza, że obecny włodarz wygrałby wybory w pierwszej turze.

Na drugim miejscu – ze zdecydowanie niższym wynikiem – uplasował się Krzysztof Kubów z PiS. Swój głos na parlamentarzystę oddałoby 23 procent ankietowanych. Na trzecim miejscu jest lider lubińskiej Platformy Obywatelskiej Piotr Borys z 14 procentowym poparciem. Na pozostałych kandydatów zagłosowałoby zaledwie po kilka procent mieszkańców: Ryszard Zbrzyzny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej otrzymałby 4 procent głosów, a Grzegorz Zieliński z Nowoczesnej i Stanisław Tokarczuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego – po 3 procent. Dodatkowo 1 procent ankietowanych wolałby oddać głos na jakiegoś innego kandydata.

Podczas tegorocznych wyborów samorządowych wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów, a także radnych – w mieście lub gminie, w powiecie i województwie. Oficjalna data wyborów nie jest jeszcze znana. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że wybory samorządowe 2018 powinny zostać rozpisane między 9 października, a 17 listopada. W grę wchodzą więc trzy terminy: 21 października, 28 października albo 4 listopada.

Jak czytamy na stronie PKW, „zgodnie z kodeksem wyborczym wybory do rad oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządza się nie wcześniej niż na cztery miesiące i nie później niż na trzy miesiące przed upływem kadencji rad. Datę tych wyborów wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad. Obecna kadencja prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, a także rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich kończy się 16 listopada 2018 roku”.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
KIKI
KIKI
9 miesięcy 2 dni temu

Ten Zieliński z Nowoczesnej to dla niego miejsce odpowiednie to na Kamczatce !!! Poza tym gdzie jest Pan Maćkała ?!

Leszek
Leszek
9 miesięcy 2 dni temu

Skąd tu się ten Zbrzyzny? Zniszczyciel lewicy w Lubinie.

Jalapenno
Jalapenno
9 miesięcy 2 dni temu

Wrocilem do Lubina po 7 latach, calkowicie bezstronnie musze przyznac, ze chyba najwyzsza pora wam zmienic rzadzacego. Ja stad spadam, ale po roku jest mi latwo stwierdzic, ze infrastruktura przemyslowa tego miasta to tragedia. Poza kopalnia i kilkoma firmami pustka. Wydmuszki typu basen czy hala, ladne, ale co z tego… w zyciu sa wazniejsze kwestie.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy 2 dni temu

Dlaczego nie kandyduje pan Maćkała?? Jak był prezydentem to chyba szło mu nieźle.

STACHU
STACHU
9 miesięcy 2 dni temu

Rocky na prezydenta !!! Ma papiery od psychiatrów więc się nadaje he he

JOGI
JOGI
9 miesięcy 2 dni temu

Sondaż zrobiony na zlecenie Urzędu Miasta obecna władza musi mieć wszystko czarno na białym jak widać.Już knują ale pożyjemy poczekamy zobaczymy.A inna sprawa bezczelny typ Zbrzyzny facet powinien świat zza krat oglądać a nie pchać się na fotel prezydenta w Lubinie.I jeszcze jedno dlaczego nie kandyduje żadna kobieta ?

Elżbieta Januszkiewicz
Elżbieta Januszkiewicz
9 miesięcy 2 dni temu

Widze że mój komentarz został usunięty , wczoraj go pisałam .

Lubinianin
Lubinianin
9 miesięcy 2 dni temu
Do pani Honoraty, źle pani powiedziała Lubin niejest młodym miastem, bo Lubin jako miasto ma ponad 700 lat, dawniej był piękniejszy wizerunkowo estetyczny, a co chodzi ile zrobił p. R.R. to juz odpowiadam ile wyburzył budynkow ile stoi pustych , jaka jest dluga kolejka po mieszkania kwaterunkowe dla ludzi mniej zamoznych ps. (lista oczekujacych jest tylko ze mieszkań rzekomo brak) wiele jest pustostanow, ale pan R.R. odmawia przydzialu bo chce kase za te mieszkania. Jedyne co robi to stawia ploty wokół parku, betonuje place niszczy zielen, wycina drzewa wzamian nic niesadzi. Imprezy niby miejskie bo za plac na tzw. „Błoniach”… Czytaj więcej »
Zenek
Zenek
9 miesięcy 2 dni temu

Na zdjęciach same fałszywe mordy oprócz Pana Krzysztofa Kubowa !!! Pan Krzysztof jedyna opcja dla Lubina i Lubinian nie ma innej !!!

Marek P
Marek P
9 miesięcy 3 dni temu

Propaganda jak za komuny !!! Już sondaż ustawiony jaśnie pan RR już jest namaszczony na prezydenta !!! Na zdjęciach osobniki z N PSL PO SLD jedyna opcja to Krzysztof Kubów !!! Widać że strach jest w Lubinie przed Panem Krzysztofem są lęki i bardzo dobrze i wszystko będzie robione aby ktoś z dwójki RR I Borys był gospodarzem naszego miasta !!! Ludzie na wybory trzeba iść i nie stękać przed komputerami !!!

kris
kris
9 miesięcy 3 dni temu

Komorowski tez miał wygrac w pierwszej turze

Rocky
Rocky
9 miesięcy 3 dni temu

Kopalnie jak zamkną to inwestorzy się znajdą tak jak pod Wałbrzychem.A ja widzę z biegu i widoku z góry że to cacko zwane Lubinem to zasługa Odkrywcy w Parku „W” i Komuny a lifting z taką dotacją sie ma dobrze ale żółwika nie dam.Trzeba pamiętać że Lubin to także osiedla a tam działają już inni z funduszem remontowym i z wielkim podwyżkami o których Pan Prezydent może sobie tylko pomarzyć.

Obywatele
Obywatele
9 miesięcy 3 dni temu
No to krótko przeanalizujmy kandydatów. Raczyński – przyklejony do stołka, każdy go zna, wiadomo co zrobił, a czego nie. Pora na zmiany – odpada. Kubów – pamiętam jak podczas wyborów on i jego ludzie poustawiali kartonowe słupki z tym panem… co 2 metry wzdłuż ulicy. Niesmaczne. Poza tym nie naciska zbytnio na ściągnięcie podatku (tak jak obiecał), no i jest z PIS, co jeszcze bardziej umocni partię u władzy, a monopol w tym przypadku nie jest dobry – odpada. Borys – fałszywa buźka, nie ma co gadać – odpada. Zbrzyzny – stary związkowiec, swoje już zrobił- odpada. Tokarczuk – tego… Czytaj więcej »
Wilk Dramatopisarz
Wilk Dramatopisarz
9 miesięcy 3 dni temu

Wchodzi Saksofonista:

Babilonie mój, miłością cię darzę–
Babilonie! Stoi mi w gardle przykra ość
Wszystkie te kłamliwe sondaże
Jakoby lud mej twarzy miał już dość

Zróbmy sondaż wśród nadwornej świty
Zapytajmy nasz urząd czy nas miłuje
Od tych złotych procentów urosną nam kity
I może na jesień nie abdykuję

(Kurtyna opada)

Kamil
Kamil
9 miesięcy 3 dni temu

Tylko Piotr Borys. Człowiek z wizją i poparciem w UE. Jego pomnik budowany jest za życia – S3

prawda
prawda
9 miesięcy 3 dni temu

Tak „Pracownik” bezrobocie w Lubinie jest niskie tylko dzięki sąsiadom: Polkowicom, Legnicy, Środzie Śl. a wkrótce być może i Ścinawie bo tam młody prężny prezydent P. Kosztyła docenia wartość pracy (powstaje strefa przemysłowa), dużych zakładów i firm które nie tylko zatrudniają pracowników, ale i dają zlecenia, kooperują z mniejszymi miejscowymi firmami. Może nasi włodarze w końcu pomyśleli by o tym a nie skazują mieszkańców na tułaczkę za chlebem po całym rejonie!

Pracownik
Pracownik
9 miesięcy 3 dni temu
Może pisząc bzdury, dowiecie się w Urzędzie Pracy jaki mam procent bezrobocia, pracodawcy poszukują pracowników a tu nie ma chętnych. Lubin się rozwija, daje ludziom możliwości a na strefę i inne wasze propozycje musi być zgoda z zewnątrz, pod warunkiem spełnienia pewnych kryteriów, m.in. średnia płaca ( w Lubinie wysoka), wskaźnik bezrobocia( w Lubinie niski) i inne . Więc piszcie merytorycznie a nie bicie piany . Ja tam wiem jeszcze się taki nie narodził…. ale też wiem że Lubin się rozwija, a mieszkańcom żyje się dobrze. Propozycja pytania o wszystko – chyba też wiadomo, 2 Polaków a 3 zdania. Już… Czytaj więcej »
Urzędnik.
Urzędnik.
9 miesięcy 3 dni temu

Sam bijesz pianę nie mając wiedzy !!! Przykład ? Porównanie Lubina i Polkowic. Te drugie od zawsze bogatsze, od zawsze mają mniejsze bezrobocie, od zawsze większą średnią płacę i co ?? ……i Polkowice mają strefę !!! J

Honorata
Honorata
9 miesięcy 3 dni temu

I znowu ujadanie i przez cały czas te same narzekanki. Ja mieszkam w Lubinie od lat, jestem obiektywnym obserwatorem rozwoju tego miasta, z każda chwilą piękniej, tyle działań na rzecz miast nie zrobił nikt. Może konkretne argumenty nt. sukcesów P.Maćkały, np. A ponadto czytam i czytam i nie wyczytałam ani jednej konkretnej propozycji, co i jak miałoby być żeby zadowolić malkontentów. Lubin, młode stosunkowo miast, pięknieje, przez cały czas coś jest robione. A ponadto proszę dokładnie policzyć ile już zrobiono. Kto do tej pory aż tyle zrobił/ Brawo Prezydent Raczyński.

Waldemar Wspaniały
Waldemar Wspaniały
9 miesięcy 3 dni temu

Honoratko, o czym Ty piszesz? Porównujesz czasy Maćkały i teraz? Zauważyłaś, że jesteśmy w UE, która dotuje nas sporo? Samej kasy z UE wystarczy na połowę inwestycji, jakby ktoś mądrze wnioski pisał. Lubin pięknieje, oczywiście, a czemu ma nie pięknieć? Tak jak pisałem wyżej, to psi obowiązek każdego rządzącego, nic nie robi ponad stan. A ja właśnie wymagam dania od siebie czegoś więcej. Miejsca pracy dziewczyno a nie „malowanie trawy na zielono” przed wyborami! Gdzie strefa? KGHM przeniesie inwestycje za Głogów, ZG Lubin zamkną i co zrobią tysiące górników? Moze wyolbrzymiam, ale prezydent nie robi nic w tym kierunku.

ZOCHA
ZOCHA
9 miesięcy 3 dni temu
Borys znowu startuje buha..ha..ha……co za tupet. Uparty jak Maćkała. Człowieku ty w Lubinie nigdy w żadnych wyborach nie wygrasz, więc jak Schetyna ci pozwoli to możesz za nim biegać do końca świata ! A tak na poważnie? Wygra ponownie Raczyński a przydałaby się już zmiana bo stworzyła się lokalna sitwa. Nie mam nic do Raczyńskiego co nieco w naszym mieście zrobił, potrzeba jednak świeżych pomysłów, inicjatyw, rozwiązań. Niestety nie ma na kogo głosować; Tokarczuk – historyk, nauczyciel (jak to zapracowani nauczyciele na wszystko mają czas i lubią szkolić innych, bardzo dużo ich w polityce i samorządach, muszą dorobić do niskiej… Czytaj więcej »
Waldemar Wspaniały
Waldemar Wspaniały
9 miesięcy 3 dni temu
Kilka słów odnośnie prezydenta i jego ludzi. Zrozummy jedna ważna rzecz, remonty, budowa nowych inwestycji, dbanie o miasto, rozwijanie go itd to wszystko są obowiązki władzy, nie przywilej! Więc jeśli ktoś mówi, że przecież o co się czepiają ludzie, bo Lubin sie rozwija, to odpowiadam, to zakichany obowiązek rządzących! Nie ma w tym ich żadnej wyjątkowości! Tu trzeba sie przyjrzeć jak to sie robi, kiedy i w jaki sposób? I tu sie zaczynaja schody u nas, ponieważ Lubin stał sie niestety miastem prywatnym, które nagle ożywa co 4 lata przed samymi wyborami, kiedy kRRólowi przypomina się, że we dworze są… Czytaj więcej »
obserwator
obserwator
9 miesięcy 3 dni temu

Powinna być nowa osoba na tym urzędzie. Trzeba pilnie działać w zakresie strefy, przemysłu, inwestorów, zakładów pracy (jak wszędzie w koło). Lubin jest bardzo zaniedbany w tym zakresie. Obecny prezydent nic nie robi w tym kierunku bo nie ma pomysłu. To rzecz najważniejsza, ale i najtrudniejsza. Może ktoś nowy miałby dobrą koncepcję w tym zakresie i podołał realizacji.

Ja
Ja
9 miesięcy 3 dni temu

Uważam,że na urząd prezydenta miasta powinna startowa kobieta. Kto jest za,daje zieloną łapkę.

Piti
Piti
9 miesięcy 3 dni temu

Wiadomo ze raku wygra wybory bo kto inny?

Statystyk
Statystyk
9 miesięcy 3 dni temu

Za obecnym Prezydentem miasta
1)łapka zielona

Za innym
2)łapka czerwona

Taki bezpośredni sondaż

Romano Kozlowsky
Romano Kozlowsky
9 miesięcy 3 dni temu

Taki sondaż już jest. Wystarczy pod artykułem – po prawej stronie dać opcję :sortuj wg oceniany i zobaczysz jakim zainteresowaniem się cieszy oraz jakie wyniki są owej sondy

Statystyk
Statystyk
9 miesięcy 3 dni temu

Do:Zenobi

Cyt:”Hejt na Raczyńskiego za 3, 2,1 sek”

Określ czy jesteś:
C) za takim „hejtem”
D) przeciwko temu „hejtowi”

Wtedy dopiero można dać + albo –

Statystyk
Statystyk
9 miesięcy 3 dni temu

Z głosów komentarzy na + i na – można zrobić sondaż, będzie bardziej wiarygodny

Juliusz
Juliusz
9 miesięcy 3 dni temu

Sądaże? Z Urzędu Miasta zapewne,ale nami manipulują,ludzie nie dajmy się omamiać!!!!!!!!!

Marcin
Marcin
9 miesięcy 3 dni temu

A ,może czas na zmiany ,wieczny Robert jak Lenin,proponuję Piotra Borysa .

Zenobi
Zenobi
9 miesięcy 3 dni temu

Hejt na Raczyńskiego za 3, 2,1 sek.

Rocky
Rocky
9 miesięcy 3 dni temu

Innowacyjni w Regionie na innowacyjnych postawili i od lat Lubin Region a także od 2 lat Polska się zmieniają.Gdyby nie wyborcy PiS-u i Kukiza to przepowiednie Rostka by się spełnili i z wielką POmocą wszystko co Polskie by zamrozili.POpieracze gdzie macie tego swojego Króla – przez 8 lat taką armię wyprowadzał i wyprowadził w pole a sam zgarnia fortunę,,,,ma talet

Bernard
Bernard
9 miesięcy 3 dni temu

Robert, to chyba ty się kryjesz pod tym nickiem 🙂

Janusz
Janusz
9 miesięcy 3 dni temu

Tylko tak na prawdę nie z nimi RR będzie konkurował w jesiennych wyborach i na pewno też nie z kandydatem przywiezionym w teczce.
Ale o tym napiszę w następnej bajeczce.

kryt
kryt
9 miesięcy 3 dni temu

a może tak te lubińskie ciemne masy zagonią tych nierobów do uczciwej pracy ?

Regulamin
Regulamin
9 miesięcy 3 dni temu

Niektórzy powiedzą: „Sondaż przeprowadzono w Urzędzie Miasta” 😉

Januszek
Januszek
9 miesięcy 4 dni temu

Proszę do mnie nie dzwonić z takimi ankietami. Dziękuje.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy 4 dni temu

Dość podła i nieuczciwa zagrywka żartownisiu, będą konsekwencje mam nadzieję..

uczeń wierszoklety do swojego guru :)
uczeń wierszoklety do swojego guru :)
9 miesięcy 4 dni temu

Może juz wiesz mistrzu, może nie, ale chodza słuchy, że nas szukaja we dworze kRRóla 🙂
Że sen spędzamy z oczu jakiejś zdenerwowanej osobie swoimi wierszykami 🙂
Zachodzą w głowę któż to może być jeden z drugim…
Ja ze swojej strony stawiam Tobie dobrą whisky, jak w końcu kRRól polegnie na jesień, jakoś może się znajdziemy 🙂
Pozdrawiam i czekam na kolejne inspiracje i nauki.

wierszokleta nie śpi
wierszokleta nie śpi
9 miesięcy 4 dni temu

Wiem ;)… Łatwo nas znaleźć. Wystarczy wyjść z pałacu i spojrzeć ludziom w oczy… Tak niewiele, a takie nieosiągalne dla niektórych. Pozdrawiam

wierszokleta prawie nie śpi
wierszokleta prawie nie śpi
9 miesięcy 4 dni temu

Szukaj mnie cierpliwie dzień po dniu
Staraj się podążać moim śladem
Szukaj mnie bo sam ja nie wiem już
Bo nie wiem kiedy znowu się odnajdę 😀

uczeń wierszoklety
uczeń wierszoklety
9 miesięcy 4 dni temu

Autor: ZatRRoskany Saksofonista
tytuł: „Biedny kRRól”

Sondaże mi lecą na łeb na szyję
z czego ja po wyborach przeżyję?
Chyba czas jechać do Dutkiewicza
niech mi kasiurę jakąś pożycza.
Ludzie się chyba na mnie poznali
nie zrobię już drugiej na kredyt hali.
Czas iść do pracy, „pobrudzić” dłonie
Albo grac w rynku na saksofonie…

URSUS
URSUS
9 miesięcy 4 dni temu

A niejaki borysek co tu robi? Chyba popaprańcy z PO portki pozaciągali na zadki i nie ma bidula komu w ….. włazić…

misiek
misiek
9 miesięcy 4 dni temu

boże jaki pan pb lider po -ronionej p.o chłop shańbił sie przeczyajcie jego ulotki sprzed kilku lat co wam obiecał kłamliwa kreatura co chodzi do tej pory na pasku czsczeciny .to się dzieci za parę lat jego mocno wstydziły za tatusia kłamczucha.

Jadwiga
Jadwiga
9 miesięcy 4 dni temu

A ja na prezydenta Raczyńskiego zagłosuję. W mieście jest porządek i urząd dużo robi dla mieszkańców. Panu Borysowi nigdy już nie zaufam. PiSu się boję.

Jad
Jad
9 miesięcy 3 dni temu

Urząd dużo robi dla mieszkańców ? A niech Pani wymieni parę rzeczy, które urząd robi po jakichś rozmowach, konsultacjach ?

Tomasz Sopecki
Tomasz Sopecki
9 miesięcy 4 dni temu

Wraz z całą swoją rodziną, a było nas 4 osoby – powiedzieliśmy ankieterom ze nasz głos pójdzie na Roberta Raczyńskiego. Tak naprawdę będziemy głosować za Panem Kubowem. .

kocek
kocek
9 miesięcy 4 dni temu

tylko PiS i rozliczyć ich

gość
gość
9 miesięcy 4 dni temu

Warta poważnego zastanowienia, jest też kandydatura Pana Piotra Borysa. Ma duże doświadczenie samorządowe, a kto wie czy bez jego starań mielibyśmy S3.

V
V
9 miesięcy 4 dni temu

W życiu Ameryki ! Polityczny klakierek na uslugach oszustów i aferzystów z platformy. Brzydzę się takimi chorągiewkami.

grupa trzymająca sondaże
grupa trzymająca sondaże
9 miesięcy 4 dni temu

jeżeli tu na oficjalnym portalu Układu Lubińskiego w komentarzach są zupełnie inne wyniki od tej propagandy to co dopiero jakie muszą być wyniki na innych portalach takich jak (e-legnicki)

Z za płotu
Z za płotu
9 miesięcy 4 dni temu

Ciekawe co jeszcze ogrodzi jak wygra 🙁

Krzysztof Biedrzyński
Krzysztof Biedrzyński
9 miesięcy 4 dni temu

Wy nawet sondażami nie potraficie dobrze manipulować.
Poza tym jeśli dobieracie zdjęcia i tylko wasz kandydat jest uśmiechnięty, to wybierzcie jakieś lepsze zdjęcie, nie wiem z dorysowanymi włosami czy coś.
Wtopicie te wybory tak jak Komorowski, też był taki butny, zarozumiały i wybory go zweryfikowały.
Z tej ekipy tylko Kubów, reszta się nadaje, ale do tarcia chrzanu! Wytykacie mu podatek od kopalin? To może wytknijcie Robertowi jego niespełnione obietnice?

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy 4 dni temu

Pozwólcie że spytam narzekaczy czy mają jakąś sensowną alternatywę czy znów będą głosować wybierając mniejsze zło albo w myśl zasady cyt. ” nie chcem ale muszem ” 😀

Apat
Apat
9 miesięcy 4 dni temu

Co to za konkurencja dla Pana Raczyńskiego ? Osobiście nie chcę ale i tak zagłosuje na Pana Roberta, ew. Jeszcze zastanawiam się nad Panem Kubów, bo nikogo lepszego nie ma do wyboru

V
V
9 miesięcy 4 dni temu

„Nie chcę ale i tak zagłosuje na Roberta” nie wiem czy sie smiac czy plakac

xxx
xxx
9 miesięcy 4 dni temu

Prawdziwe sondaże widzę w postaci łapek pod niektórymi komentarzami, są chyba bardziej miarodajne od tego co usiłuje się nam tu wcisnąć. Wyniki godne uwagi 😀

VIP
VIP
9 miesięcy 4 dni temu

Pytał się ktoś tych kandydatów czy wystartują?!Z tego co jest mi wiadome to paru z nich nie ma takiego zamiaru!Rownie dobrze można do tego sondażu dopisać Mieszka 1 !!!

Nl
Nl
9 miesięcy 4 dni temu

Brakuje jeszcze Tadka Maćkały i Olszowiaka 🙂 jaka redakcja taka propaganda (i sondaże)

wpDiscuz