Finał Wimbledonu bez Kubota i Melo

38

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mieli okazji obronić zeszłorocznego tytułu podczas turnieju Wimbledon. Polsko-brazylijska duet przegrał w II rundzie z Marcinem Matkowskim i Jonathanem Erlichem.

Po zaciętej rywalizacji polsko-brazylijski duet tylko raz zdołał pokonać rywali. W trzech setach lepsi okazali się Marcin Matkowski i Jonathan Eekich.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Łukasz Kubot wywalczył swój drugi wielkoszlemowy tytuł! Pochodzący z Lubina tenisista w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo stoczyli w finale Wimbledonu prawdziwy bój i po pięciu setach wygrali z parą Marach/Pavić 3:2 (5:7,7:5,7:6(2),3:6,13:11).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 34 mln funtów
piątek, 6 lipca

II runda gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski (Polska) / Jonathan Erlich (Izrael) – Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:7(5), 6:4, 7:6(4), 7:6(8)