Emilia Wawrowska Mistrzynią Polski Kadetów w skoku w dal

599

Wspaniałą passę, drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorów U-18 w Poznaniu, kontynuowali w dniu dzisiejszym, lekkoatleci „Sokoła” Lubin.

Emilia Wawrowska zdobyła, wynikiem 5,74, złoty medal w skoku w dal. Warto dodać, że do podopiecznej trenera Mariusza Knulla, należały trzy najdłuższe skoki tego dnia, oprócz 5,74, Emilka zaliczyła jeszcze 5,69 i 5,64, tym samym poprawiając rekord życiowy aż o 19 centymetrów.

Na wysokości zadania stanęła dzisiaj również sztafeta 4 x 100 metrów dziewcząt, która z nowym rekordem życiowym 47,77, zdobyła tytuł Wicemistrzyń Polski. Skład naszych „sreberek” tworzyły dziś: dwie złote medalistki w konkurencjach indywidualnych – Nikola Tarnowska oraz Emilia Wawrowska, jak również Julia Góreczna – podopieczna trenera Andrzeja Szczupaka oraz Maja Makarowska – podopieczna trenera Mariusza Knulla.

W kontekście sztafety, nie sposób nie podkreślić udziału w sukcesie, dziś rezerwowej – wychowanki Jarosława Szeremety – Martyny Tylak, która wspierała koleżanki we wcześniejszych startach.

W dniu dzisiejszym start w 7-boju zakończyła Joanna Zoła sklasyfikowana ostatecznie na XIX miejscu. Warto zaznaczyć również, ze po dwóch dniach startów w Mistrzostwach Polski Kadetów, nasz klub „Sokół” Lubin” zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie renomowanej lekkoatletycznej firmie „Zawiszy” Bydgoszcz.