Żywa flaga lubinian. Każdy może się przyłączyć

30

To będzie ciekawa akcja. Z okazji Dnia Flagi, 2 maja, przy budynku Manufaktury Fitnessu obok dworca PKS w Lubinie ułożona zostanie żywa biało-czerwona flaga. Stworzą ją mieszkańcy trzymający kartonowe kartki w dwóch kolorach. Przyłączyć może się każdy. Wydarzenie zostanie uwiecznione na filmie i zdjęciach. 

W 2015 roku żywą flagę z okazji 2 maja utworzyli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, przebierając się w białe i czerwone koszulki

– 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Układając tak zwaną żywą flagę Polski mieszkańcy całego powiatu lubińskiego w szczególny sposób uczczą ten dzień. Na chwilę sami staną się wspólnym symbolem narodowym bez względu na wiek, płeć oraz wartości, którymi na co dzień się kierujemy – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Akcja rozpocznie się 2 maja o godzinie 17 przy budynku Manufaktury Fitnessu w Lubinie. Każdy kto będzie chciał stać się częścią flagi, otrzyma na miejscu kartonik biały lub czerwony, który w odpowiednim momencie uniesie w górę.

– Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich mieszkańców Lubina i okolic. Można przychodzić z dziećmi, ponieważ wiek nie gra żadnej roli. Każdy może stać się częścią flagi Polski – mówi Dorota Juszko z Manufaktury Fitnessu.

Organizatorzy zakładają, że cała akcja potrwa około 20 minut.

– Mamy przygotowanych tysiąc kartoników: 500 białych i 500 czerwonych. Cieszylibyśmy się gdyby udało nam się rozdać wszystkie. Mamy nadzieję, że rodzice przyjdą z dziećmi, bo będzie to wspaniała lekcja patriotyzmu – mówi Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”.

Organizatorami akcji są Klub Manufaktura Fitnessu w Lubinie, Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”, powiat lubiński oraz Uczniowski Klub Sportowy „Miedziani” z Lubina i Biegająca Kasta Miedziowego Miasta.

Akcji układania żywej flagi mieliśmy w naszym mieście już kilka, jednak na mniejszą skalę. Zazwyczaj organizują je szkoły. W 2015 roku na przykład taką flagę utworzyli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, przebierając się w białe i czerwone koszulki. To właśnie ich widać na zdjęciu, które publikujemy.