Zwyciężczyni bilardowego Pucharu Polski z Lubina

216

Za nami trzecia edycja Pucharu Polski Kobiet w bilardzie. Tym razem organizatorem imprezy był klub TCF HUB w Krakowie. W rywalizacji udział wzięło 20 przedstawicielek płci pięknej. Najlepszą z pań okazała się zawodniczka Zagłębia Baribal Lubin – Monika Ząbek.

Lubińska bilardzistka w tym sezonie zwyciężyła po raz pierwszy. W finale pokonała zawodniczkę UKS Pałuki Żnin – Bognę Świtałę. W Krakowie, na podium stanęły jeszcze Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów) oraz Beata Humańska (Fair Play Jaworzno).

W Rankingu Polski na prowadzenie wysunęła się Monika Ząbek (50 punktów), która o 4 punkty wyprzedza Ewę Bąk. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze dwie edycje turnieju. We wrześniu turniej w Sosnowcu w klubie Falcon, a w październiku gospodarzem będzie klub Zakręcona Bila w Poznaniu.