Zwycięstwo SMK na koniec rozgrywek grupy A

109

Zwycięstwo w Paczkowie, to najlepszy dowód na waleczność „lubińskich Lwów”. Mimo, że mecz rozegrany z drużyną ZKK Orzeł Ziębice nie miał wpływu na kolejną rundę, zespół SMK Lubin zamierzał podtrzymać passę i wygrać ósme spotkanie z rzędu.

Początek pierwszej kwarty był bardzo niemrawy, jeszcze w 5. minucie tablica pokazywała wynik 3:4 dla SMK. Lubiński zespół  rozkręcił się jednak i bardzo szybko zbudował dziesięciopunktowe prowadzenie. Kolejna odsłona rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt, ale już po kilku minutach SMK znowu złapało wiatr w żagle i ich przewaga wzrosła do 20 oczek. Połowę zamknęli wynikiem 43:24.

Po przerwie ekipa Michała Grzesika weszła z mocnym uderzeniem i było już jasne, że w tym meczu niespodzianki nie będzie. Wypracowana przewaga 30 punktów (57:27) pozwoliła na eksperymentalne ustawienia składu. W ostatniej odsłonie w pewnym momencie prowadziliśmy już 40 punktami, ale w końcówce gospodarze oddali kilka celnych trójek zmniejszając różnice.

Spotkanie zamykające zmagania SMK w grupie „A” 3 ligi koszykówki mężczyzn, zakończyło się wynikiem 87:55.

SMK Lubin: Olejniczak 15, Chuikov 14, Iłowski 14, Szablewski 14, Macowicz 10(2), Toś 7(1), Klimczuk 4, Dziedzic 4, Słaby 3, Zadrożny 2, Skibiński.