Zwycięstwo rzutem na taśmę

39

W meczu 8. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z ŁKS-em Łódź 2:1 (0:0).Jeszcze 10 minut przed zakończeniem spotkania goście byli bliżej wygranej, gdyż prowadzili 1:0.

W pierwszej połowie zawodnikom obu zespołów nie udało się stworzyć piłkarskiego widowiska. Chociaż przewagę optyczną przez większość czasu utrzymywało Zagłębie, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Na zakończenie pierwszych 45 minut niezadowolenie manifestowali kibice, zebrani na remontowanym stadionie w Lubinie, żegnając piłkarzy schodzących na przerwę gwizdami.

Druga połowa była znacznie bardziej emocjonująca. W 51. minucie z podania Andersona prowadzenie dla gości zdobył Ensar Arifovic. Natomiast końcówka należała do piłkarzy Zagłębia.
Najpierw po akcji z Rui Miguelem gola zdobył Maciej Iwański, chociaż piłkarze ŁKS sygnalizowali, że zawodnik był na spalonym. Pod koniec drugiej połowy za zachowanie trener łódzkiego zespołu Wojciech Borecki został wyrzucony z ławki trenerskiej. Losy meczu przesądził w doliczonym czasie Manuel Arboleda, który po zamieszaniu pod bramką łodzian zdobył gola strzałem głową.

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 2:1 (0:0)
Bramki: Maciej Iwański (81), Manuel Arboleda (90) – Ensar Arifovic (51).
Żółte kartki: Mateusz Bartczak, Marcin Pietroń – Anderson, Łukasz Trałka.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów: 4500.

Zagłębie Lubin: Michal Vaclavik – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Sreten Sretenovic, Manuel Arboleda – Rui Miguel, Mateusz Bartczak (61. Michał Goliński), Maciej Iwański, Robert Kolendowicz (48. Marcin Pietroń) – Michał Chałbiński, Andre Nunes (57. Szymon Pawłowski).

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło – Robert Łakomy, Tomasz Kłos (45. Sebastian Przybyszewski), Marcin Komorowski, Łukasz Trałka – Łukasz Madej, Anderson, Miroslav Opsenica (65. Robert Szczot), Adrian Woźniczka – Mieczysław Sikora, Ensar Arifovic (81. Jacek Dąbrowski).

źródło: onet.pl