Zwycięstwo rezerw

11

2_zesp_____pomniejszony.jpgKolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Zagłębia Lubin. Tym razem podopieczni Adama Buczka pokonali Lechię II Zielona Góra 3:1. Miedziowi, którzy rozegrali dotychczas siedem spotkań w lidze, zajmują 3 pozycję w tabeli, tracąc punkt do lidera z Polkowic.

Prowadzenie Zagłębiu dał Krystain Getinger, który w 28 minucie strzelił z rzutu wolnego. Gospodarze wyrównali pięć minut później z rzutu karnego. Pod koniec pierwszej połowy na bramkę Lechii uderzał Zagdański, golkiper z grodu Bachusa wybił piłkę przed siebie, futbolówka spadła na głowę Daniela Chyły i mieliśmy 2:1. Na 3:1 podwyższył Węska – po dośrodkowaniu Getingera napastnik miedziowych trafił w poprzeczkę, ale przy dobitce nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Lechii.

– W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem zdecydowanie lepszych i odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone zwycięstwo – podsumowuje Adam Buczek, trener Zagłębia. -Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, ale w najważniejszym momencie zabrakło zimnej krwi i wychodzący „sam na sam” z bramkarzem Skrzypczak i Kowbel nie potrafili dobić rywali.

Lechia II Zielona Góra 1 – 3 Zagłębie II Lubin

Świtaj 33 k. – Getinger 28, Chyła 42, Węska 50.

Zagłębie: Jesionkowski – Rymaniuk, Steinke, Markowski, Getinger – Jasiński (46’ Kowbel), Chyła, Rakowski (80’ Bryła), Węska (60 Szczęśniak) – Zapaśnik, Zagdański (65’ Skrzypczak).