Zwycięstwo na koniec

191

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego PlusLigi siatkarz e KGHM Cuprum Lubin wygrali na wyjeździe z Eneą Czarni Radom. Mecz nie miał większego znaczenia dla układu tabeli, a spadek radomskiej drużyny był już wcześniej przesądzony. Kibice jednak nie powinni narzekać na brak emocji. Zawodnicy obu ekip stworzyli ciekawe sportowe widowisko.

W pierwszym secie długimi fragmentami utrzymywał się wynik remisowy. Od stanu 21:21 gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w inauguracyjnej partii.

W drugą odsłonę lepiej weszli goście (5:9), ale później znów do głosu doszli gospodarze (15:12). Czarni wygrali trzy akcje z rzędu i prowadzili 20:15, a następnie 21:17. Jednak podopieczni Pawła Ruska nie zamierzali składać broni i dość szybko wyrównali. Podobnie jak w pierwszym secie, znów było po 21, ale tym razem to miedziowi zachowali więcej zimnej krwi w końcówce. Set zakończył się na przewagi. Rozstrzygnął ją Jake Hanes, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili zatrzymał rywali blokiem (27:29).

Kolejne sety należały do przyjezdnych. W trzecim od stanu 15:15 lubinianie wyraźnie przejęli inicjatywę i wygrali do 18. Kluczowe w tej partii okazały się dwa asy serwisowe Pawła Pietraszko. W ostatniej odsłonie Cuprum prowadziło od początku do końca i zwyciężyło do 19, a całe spotkanie 3:1.

KGHM Cuprum Lubin fazę zasadniczą zakończyli na 13. miejscu w tabeli (na 16 zespołów), odnosząc 9 zwycięstw i doznając 21 porażek.

MVP: Kajetan Kubicki.

Enea Czarni Radom – KGHM Cuprum Lubin 1:3 (25:21, 27:29, 18:25, 19:25)

Czarni: Rafał Buszek, Michał Ostrowski, Bartosz Gomułka, Konrad Formela, Wiktor Rajsner, Vuk Todorovic – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Brodie Hofer, Igor Gniecki. Trener: Waldo Kantor.

Cuprum: Paweł Pietraszko, Kajetan Kubicki, Kamil Kwasowski, Seweryn Lipiński, Jake Hanes, Wojciech Ferens – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Hubert Węgrzyn, Aleksander Berger.