Zwycięstwo na koniec sezonu

302

W ostatnim spotkaniu w sezonie 2019/2020 KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Górnikiem Zabrze 2:0. Bramki strzelali Bartosz Białek oraz Filip Starzyński. Ostatecznie „Miedziowi” zajęli 11. miejsce w tabeli.

Pierwsza groźna sytuacja w meczu miała miejsce w 10. minucie, kiedy fenomenalną interwencją popisał się Konrad Forenc broniąc strzał głową Matuszka. Co się nie udało zawodnikowi Górnika udało się Bartoszowi Białkowi trzy minuty później, kiedy pokonał Chudego wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. W 35. minucie spotkania lubinian uratował słupek po strzale Jimeneza. Chwilę przed przerwą Konrad Forenc ponownie uratował „Miedziowych” od utraty bramki po strzale Angulo.

W 55 minucie groźnie uderzył na bramkę zabrzan Bartosz Białek, jednak minimalnie obok słupka. Dziesięć minut później faulowany w polu karnym był młody napastnik Zagłębia, a jedenastkę na gola zamienił Filip Starzyński. W doliczonym czasie gry bliski zdobycia bramki z rzutu wolnego był Sasa Żivec, ale tym razem świetnie interweniował Martin Chudy.

Ostatecznie Zagłębie Lubin zajęło jedenaste miejsce w tabeli.