Zwycięstwo Cuprum Lubin

575

Piąta seria spotkań zastała ekipę Marcelo Fronckowiaka i Rainera Vassiljeva w Katowicach. „Miedziowe Lisy” zmierzyły się z tamtejszym GKS-em. Po niełatwym spotkaniu, Cuprum rozstrzygnęło mecz na swoją korzyść.

Przyjmujący Kamil Kwasowski z Katowic otworzył wynik meczu. Zaraz po nim Jan Nowakowski podwyższył na 2:0 dla gospodarzy. Skutecznymi atakami przy siatce goście szybko odrobili stratę. Od stanu 6:5 dla GKS-u, zespół Dariusza Daszkiewicza nie stracił  jednak prowadzenia do końca seta, wygrywając 25:20. Pierwsze punkty w drugiej odsłonie meczu zdobył środkowy Przemysław Smoliński, a skuteczne blok-outy dały „Lisom” rezultat 1:4. Ekipa Marcelo Fronckowiaka dobrze grała skrzydłami rozstrzygając seta na swoją korzyść.

W trzecim secie kontynuowali dobrą passę, a ostatni punkt dla przyjezdnych zdobył przyjmujący Bartłomiej Lipiński. Wyrównany czwarty set zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodarzy i mieliśmy tie-break. Piąty set zdeterminowani siatkarze Marcelo Fronckowiaka prowadzili pod swoje dyktando od samego początku, szybko osiągając rezultat 1:5. Skutecznie w tej części meczu grał przyjmujący Robinson Dvoranen, choć nie ustrzegł się błędu i zagrał w siatkę, ale to właśnie on zdobył ostatni punkt w piątym secie. Cuprum wygrało 10:15.

W ramach 6.kolejki, „Miedziowi” w Hali RCS podejmą Trefl Gdańsk. Mecz zaplanowano na 24 listopada o godzinie 17.30.

5.kolejka PlusLigi, HS MOSiR, Szopienice
GKS Katowice – Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 22:25, 21:25,25:23, 10:15)

GKS Katowice: Nowakowski, Szymański, Musiał, Zniszczoł, Firlej, Jarosz, Fijałek, Buchowski, Kohut, Szymura, Drzazga, Kwasowski, Libero: S. Gregorowicz, D. Watten.

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Tavares Rodrigues, Sacharewicz, Domagała, Morozau, Libero: J. Gruszczyński, B. Makoś.