Zwycięski początek

15

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon 2013/2014 piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Miedziowi, którzy chcą awansować do fazy play-off z Gwardią na własnym parkiecie musieli wygrać i wygrali. Chociaż emocji nie zabrakło…

Pierwszą bramkę dla Zagłębia w nowym sezonie rzucił Dawid Przysiek. Miało to miejsce w drugiej minucie przy stanie 0:1. Gwardia w piątej minucie wyszła na najwyższe prowadzenie w tej części spotkania – 3:1. Od tego czasu warunki dyktowali jednak lubinianie, którzy grali dobrze w obronie. Do tego dochodziły udane interwencje nowego goklipera miedziowych Bartosza Dudka. Twarda gra w defensywie i skuteczne ataki pozwoliły wyjść na wyraźniejsze prowadzenie. W 14. minucie, po dwóch z rzędu trafieniach Wojciecha Gumińskiego, zrobiło się 11:7. Do przerwy miedziowi wygrywali 15:12 i wynik wciąż był sprawą otwartą.

Niespełna minutę po zmianie stron było już 17:12, po bramkach wyróżniających się Mikołaja Szymyślika i Wojciecha Gumińskiego. Chwilę później goście zniwelowali straty, ale Zagłębie, głównie za sprawą duetu Szymyślik-Gumiński znów odskoczyło na kilka trafień. Goście wciąż mieli spore problemy z pokonaniem Bartosza Dudka w bramce, a także szczelną lubińską defensywą. W 41. minucie na tablicy wyników mieliśmy już 22:16. Dodatkowo w ostatnim kwadransie goście musieli radzić sobie bez Jakuba Płócienniczaka i Grzegorza Garbacza, którzy opuścili boisko za czerwone kartki z gradacji kar. Mimo to zawodnicy z Opola walczyli ambitnie o korzystny wynik. Na pięć minut przed końcem było już tylko 27:25, a goście uwierzyli, że z Lubina mogą wrócić z punktami. Niestety dla nich nie szło to w parze z zasadami gry, gdyż w 55. minucie czerwoną kartkę, tym razem za faul ujrzał Marcin Śmieszek. W końcówce nerwów nie zabrakło, mało tego, było ich aż nad to, ale lubinianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i cieszyli się z pierwszych dwóch punktów. Bohaterem został Michał Bartczak, który zdobył bramkę zapewniającą zwycięstwo swojej drużynie.

MKS Zagłębie Lubin – KS Gwardia Opole 29:28 (15:12)
Zagłębie: Małecki, Dudek – Michałów, Stankiewicz 2, Gumiński 7, Rosiek 4, Przysiek 5, Kużdeba, Marciniak, Szymyślik 8, Wolski, Paluch, Bartczak 2, Starzyński 1.
Gwardia: Romatowski, Malcher – Śmieszek, Swat 2, Szolc 5, Kłoda 2, Kulak, Drej 3, Serpina, Vukcević 5, Donosewicz, Adamczak Piotr 2, Garbacz 2, Prokop 1, Płócienniczak 3, Migała 3, Lasoń.