Zrobiły to!

166

Podopieczne Anny Siekaniec pokonały trzy zespoły w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręczne, tym samym zakwalifikowały się do półfinału rozgrywek. Najpierw w meczu inauguracyjnym, rozgromiły Żary różnicą 41 trafień. Następnie pokonały zespół MUKS Kozin Wlkp. 32:25, a w ostatnim dniu turnieju, miedziowe podejmowały ekipę Olimpu Grodków. Wynik był do przewidzenia.

Lubinianki wyszły na parkiet hali OSIR bardzo zdeterminowane i pewne siebie. UKS Olimp Grodków nie był rywalem, który mógł specjalnie pokrzyżować plany zawodniczkom z Lubina. Tak też było. Od początku, to podopieczne Anny Siekaniec dominowały na parkiecie. Agata Stokowiecka zdobyła pierwszy punkt dla gospodyń. Bardzo szybko minęło dziesięć minut gry i na tablicy wyników było już 7:3 dla miedziowych. Dziewczęta ciągle napierały na bramkę rywalek. Najczęściej rzucały, Karolina Brenkus, Dominika Daszkiewicz i Agata Stokowiecka. Do przerwy 21:10 dla Zagłębia.

Druga połowa, to kontynuacja wspaniałej gry Zagłębia w obronie i ataku. Ekipa Grodkowa mogła jedynie zmniejszać co jakiś czas różnicę bramkową. Ostatecznie Zagłębie wygrało mecz 35:19. – Bardzo się starałyśmy. Zrealizowałyśmy nasz cel, a teraz idziemy dalej na półfinały i tam również damy z siebie wszystko – powiedziała po meczu Kamila Biernat, MKS Zagłębie Lubin.

Kadra MKS „Zagłębie” Lubin: Pola Lisowicz, Sabina Koselska, Katarzyna Homonicka, Dagmara Dyczko, Dominika Daszkiewicz, Paulina Piotrowska, Agnieszka Robótka, Julia Walczak, Agata Stokowiecka, Karolina Brenkus, Angelika Kłos, Kamila Biernart.