Zrobiły duży krok do przodu

21

W pierwszym dniu półfinału fazy play-off, podopieczne Bożeny Karkut po zaciętej walce z Vistalem Łączpol Gdynia okazały się lepsze i zwyciężyły 20:15.

Na początku pojedynku obie ekipy zanotowały niecelne rzuty na bramkę rywala. Wynik meczu dopiero w 5. minucie otworzyła Karolina Semeniuk-Olchawa. Szansę na podwyższenie rezultatu miała Kinga Byzdra. Jednak lubińska rozgrywająca przegrałą pojedynek z Małgorzatą Gapską podczas rzutu karnego. Minutę później Kinga Byzdra wykorzystała już nadarzającą się szansę i zdobyła bramkę na 2:0. Ta sama zawodniczka była autorką trzeciego trafienia dla gości. Miedziowe po 10. minutach wygrywały więc 3:0. Później do głosu doszły już gospodynie. Aleksandra Zych doprowadziła do stanu 3:3. Dla miedziowych celne trafienia zanotowały jeszcze Kaja Załęczna i Klaudia Pielesz, ale do przerwy wynik był korzystny dla gospodyń, 8:5. W drugiej połowie wiatry sprzyjały już Zagłębiu, choć dopiero w 47. minucie ekipa Bożeny Karkut wywalczyła sobie pewne prowadzenie i nie pozwoliła go sobie odebrać. W 51. minucie bramkę na 17:13 rzuciła Karolina Semeniuk-Olchawa. Ta sama zawodniczka zdobyła też ostatnie celne trafienie dla gości. Zagłębie w rywalizacji do trzech spotkań wygrywa 1:0.