#zostańwdomu i poprogramuj!

60

Już w najbliższy poniedziałek, 16 listopada ruszą bezpłatne warsztaty programowania, organizowane online w ramach Klubu Młodego Programisty. Do udziału w zajęciach zachęca Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

– Zależy nam, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Kodowanie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz wziął udział w naszych warsztatach. Jeśli do tej pory nie trafiliście na nie, nic straconego. Będziemy na Was czekać już w najbliższy poniedziałek. Wstęp wolny! – czytamy w oficjalnym komunikacie rządowym.

Zajęcia podzielono na dwie grupy wiekowe: dla uczniów z klas 1-3 i dla starszaków z klas 4-6. Jeden warsztat trwa godzinę. Prowadzą je profesjonalni trenerzy, którzy z przyjemnością wprowadzą Was w świat robotów i programowania.

Zajęcia dla młodszych uczniów zaczną się w poniedziałki o godz. 17, a dla starszaków od godz. 18.15. Warsztaty odbywają się na Kanale Klubu Młodego Programisty na Facebooku

– Zależy nam na tym, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Nasze zajęcia właśnie takie są – mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Dzięki internetowej formule mogą wziąć w nich udział uczniowie z całej Polski, w tym z małych miejscowości, gdzie oferta tego rodzaju zajęć nigdy nie była zbyt szeroka – dodaje.

Fot. Pixabay

Aby zacząć przygodę z programowaniem nie trzeba specjalnych przygotowań. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu i godzina wolnego. Wszystkie zajęcia publikowane są w internecie (tutaj), tak aby w każdej chwili móc je odtworzyć.

Daj się „zaprogramować”

Obecny cykl warsztatów potrwa do 7 grudnia. To już druga odsłona Klubu Młodego Programisty online. W pierwszej wzięło udział 12 tysięcy osób!

A jak wyglądają lekcje online? – Jest wirtualna mata do kodowania, pracujemy w językach Scratch Junior i Scratch 3.0, w których tworzymy pierwsze aplikacje, gry czy animacje. Wykorzystujemy wirtualne puzzle, układamy trasy, które testuje symulator robota – czytamy na stronie KPRM.

Zajęcia prowadzone w Klubie Młodego Programisty uczą analitycznego myślenia, rozwijają kreatywność, pokazują, że warto być wytrwałym – nie poddawać się i nie bać się nowych wyzwań. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko przy okazji kodowania, ale też w codziennym życiu.