Znów remis. Zadecydowały karne

413

To był chorwacki dzień rzutów karnych. Najpierw reprezentacja tego kraju w piłce nożnej pokonała po serii jedenastek Brazylię na Mistrzostwach Świata w Katarze, a następnie RK Podravka Koprivnica też po rzutach karnych wygrała z Zagłębiem w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji EHF Ligi Europejskiej.

Spotkanie w Koprivnicy miało podobny scenariusz do pierwszego meczu, rozegranego w hali RCS w Lubinie. Zagłębie Lubin budowało kilkubramkową przewagę, a Podravka Vegeta w drugiej połowie z powodzeniem goniła wynik. W domowym meczu mistrzynie Polski wygrywały po przerwie nawet 15:10, by ostatecznie zremisować po 24.

W rewanżu lubinianki wygrywały 12:8 do przerwy, ale po zmianie stron to znów rywalki przejęły inicjatywę, najpierw doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie. Ostatnie minuty to już wielkie emocje i remis, więc o losach awansu musiały zadecydować rzuty karne, w których więcej szczęścia miały mistrzynie Chorwacji.

Na siódmym metrze lepiej prezentowały się gospodynie. Swoich prób nie wykorzystały Adrianna Górna i Karolina Kochaniak-Sala. Zagłębie Lubin awans miało na wyciągnięcie ręki, ale ostatecznie odpada z Ligi Europejskiej.

Mistrzynie Polski w oby spotkaniach zaprezentowały się z dobrej strony, a o końcowym wyniku zadecydowały detale. Lubinianki w rewanżowym spotkaniu musiały przez większość meczu radzić sobie bez swojej liderki. Karolina Kochaniak-Sala doznała kontuzji i na parkiet już nie wróciła. W ostatniej minucie spotkania Miedziowe wyszły na prowadzenie i były bardzo blisko awansu, gospodynie rzuciły jednak piłkę na remis, ale niewiele brakowało, aby ostateczny cios zadało Zagłębie. W ostatnich sekundach zabrakło trochę szczęścia i mecz zakończył się remisem.

RK Podravka Vegeta – MKS Zagłębie Lubin 22:22 (8:12) k. 4:2

Podravka: Tucakovic – Zadravec 3, Turk, Vuković, Stelmakh 1, Popović, Kalaus 3, Mrden, Vuljak, Barisić 9, Simara 3, Guskić 3, Pandza 2, Besen, Senvald 1, Kalaus 3.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda 2, Pankowska, Kocińska, Sustkova, Górna 4, Drabik 4 , Galińska 5, Michalak 3, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala , Matieli 4, Milojević.