– Dopiero były malowane, a wyglądają, jakby były tam co najmniej kilka lat. Prawie całkiem zniknęły – mówi Czytelnik o pasach na nowym przejściu dla pieszych na ulicy Armii Krajowej, w pobliżu Muzy.
Przejście powstało pod koniec listopada. Zebra jednak szybko się starła. Urzędnicy zapewniają, że zostanie poprawiona, ale dopiero na wiosnę.
– Gdy malowano pasy temperatura była co prawda odpowiednia, ale zaraz potem spadł śnieg, drogi były odśnieżane, sypane solą, piaskiem, zrobiła się chlapa. Miało prawo się stać, jak się stało – mówi Zdzisław Przepiórski z wydziału infrastruktury lubińskiego urzędu miejskiego. – Pasy zostaną odmalowane, ale dopiero wiosną, gdy będziemy odświeżać oznakowanie poziome w całym mieście – dodaje.





