Kiedy wypił, stawał się agresywny w stosunku do domowników, szczególnie dla swojej młodszej siostry. Regularnie wszczynał awantury, zastraszając przy tym najbliższych. Na szczęście 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa został już zatrzymany przez policję. Prokurator zajmujący się tą sprawą zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze.
Funkcjonariusze zostali wezwani do jednej z miejscowości na terenie gminy Ścinawa.
– Tam mundurowi ustalili, że 26-latek od dłuższego czasu, nadużywając alkoholu, znęcał się nad swoją siostrą. Regularnie wywoływał kłótnie, awantury domowe, podczas których ubliżał siostrze. Z relacji kobiety wynikało, że obawia się swojego brata, który jest wobec niej agresywny. W chwili interwencji miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a kobieta złożyła zawiadomienie w lubińskiej komendzie.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu znęcania się nad siostrą.
– Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji agresji 26-latka, na czas trwania postępowania karnego wobec zatrzymanego, prokurator zastosował środki zapobiegawcze. Mężczyzna musiał opuścić mieszkanie. Został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia – dodaje asp. sztab. Serafin.