Znana sieć sklepów ostrzega przed oszustami

153

Przedstawiciele Media Expert ostrzegają przed stronami podszywającymi się pod sklep internetowy należący do sieci. Sieć zaleca zachowanie zachowanie ostrożności „w dokonywaniu zakupów przez strony internetowe, które poprzez podobny adres, nazwę lub wygląd wykorzystują nieuwagę kupujących”.

Wobec decyzji rządu o zamknięciu do 29 listopada części sklepów w galeriach, centrach i parkach handlowych, sieci zachęcają swoich klientów do zakupów przez internet. To z kolei próbują wykorzystać oszuści.

Drodzy Klienci, ostrzegamy, że w sieci pojawiły się strony podszywające się pod nasz sklep internetowy. Zalecamy by zachować ostrożność w dokonywaniu zakupów przez strony internetowe, które poprzez podobny adres, nazwę lub wygląd wykorzystują nieuwagę kupujących

– czytamy we wpisie zamieszczonym na oficjalnym koncie Media Expert na Twitterze.

Ostrzeżenie w tej sprawie wydał też CERT Orange Polska, czyli specjalny zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie.

CERT porównało jedną z oszukańczych stron z oryginalnym sklepem. – W sumie są do siebie niemal bliźniaczo podobne, na górze ten sam numer do kontaktu z infolinią, nawet po kliknięciu w część z widocznych produktów jesteśmy przenoszeni na stronę mediaexpert.pl. Tylko przy niektórych, tych na samej górze, zostajemy w domenie wyprzedaz-mediaexpert.pl – informują w komunikacie.