Znamy nazwy ulic na Polesiu

6319

Już wkrótce w Lubinie pojawi się osiem nowych ulic. Wszystkie nazwy to gatunki leśnych zwierząt, które zapoczątkują budowę nowych domów i budynków wielorodzinnych na osiedlu Polesie.

Niedźwiedzia, Sarnia, Jelenia, Zajęcza, Wilcza, Lisia, Borsucza i Wiewiórcza – takie nazwy będą nosić ulice na osiedlu Polesie.

– Uważamy, że te nazwy będą dobrze kojarzone przez mieszkańców. Po drugiej stronie mamy Przylesie, gdzie nazwami ulic są gatunki ptaków, więc na Polesiu idealnie pasują do nich zwierzęta leśne. Będzie się to dobrze komponowało – uważa Bogusława Potocka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Lubinie.

Nazwy związane z leśnymi zwierzętami – jako że Polesie zlokalizowane jest blisko lasu – zasugerowali sami mieszkańcy. – Rozmawiałam z mieszkańcami, którzy kupili tam działki i zasugerowali mi, by nazwy ulicy były krótkie. Zapytałam jakie, zaproponowali nazwy zwierząt. Radnym ten pomysł też się spodobał i wspólnie wybraliśmy gatunki leśnych zwierząt – dodaje radna Potocka.

Nazwy zaczną obowiązywać po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym.

A na jakim etapie obecnie jest budowa osiedla Polesie? – Realizowane są tam inwestycje infrastrukturalne. Działki zostały już sprzedane, myślę, że przyszły rok to już realizacja indywidualnych budów, zakończą się też wszelkie inwestycje w niezbędne media, pojawią się też drogi – informuje Tomasz Górzyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie. –Reasumując, myślę, że w przyszłym roku to osiedle zacznie rosnąć i niedługo Lubin będzie mógł się pochwalić kolejnym ciekawym miejscem, w którym można zamieszkać. W większości będą to domki jednorodzinne – podsumowuje.