Zmywarka do dyspozycji hospicjum

899

Dzięki pomocy stowarzyszenia „Palium” nowa zmywarka trafiła do lubińskiego hospicjum. Oprócz tego rozdano 2500 żonkili w ramach corocznej akcji pomocy placówce, a stowarzyszenie już planuje kolejne działania.

Stowarzyszenie „Palium” zakupiło zmywarkę, na którą zbiórkę zorganizował pan Marcin. O sprawie pisaliśmy tutaj. Z nowego sprzętu mogą już korzystać pracownicy placówki.

zdj. Stowarzyszenie „Palium”

– Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na potrzeby hospicjum oraz los jego podopiecznych i pracowników. Cieszymy się, że udało się pomóc i nadal będziemy wspierać działalność lubińskiej placówki – mówi Barbara Szymańska, wiceprezes stowarzyszenia „Palium”.

Kilka dni temu odbyła się kolejna edycja akcji sadzenia żonkili przez uczniów lubińskich szkół.

zdj. Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

– Rozdaliśmy 2500 cebulek żonkili uczniom szkół i przedszkolakom. W przyszłym roku hospicjum będzie obchodziło 15-lecie swojej działalności. Rozdane kwiaty zakwitną na wiosnę właśnie z tej okazji. Celem tej akcji jest propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu –

zdj. Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

Stowarzyszenie organizuje również inne akcje na rzecz hospicjum.

– Zbieramy w szkołach także środki higieniczne dla podopiecznych hospicjum. Przed nami spotkanie z wolontariuszami w tej sprawie. W ubiegłym roku zbieraliśmy żywność dla osób, które wymagają pomocy paliatywnej w domach. Cały czas są organizowane podobne przedsięwzięcia – dodaje Szymańska.

Stowarzyszenie „Palium” to organizacją pożytku publicznego i utrzymuje się przede wszystkim z darowizn.  dlatego też ogromnie liczymy na wsparcie z Państwa strony. Większość działań jest możliwa dzięki pieniądzom z 1%.