Zmiany przy cmentarzach

2158

Uwaga, od jutra (30 października) zajdą zmiany w pobliżu cmentarzy. Inaczej będą też jeździć autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich. Miasto i policja przygotowują się na zwiększony ruch z okazji Wszystkich Świętych.

Jak co roku, ulica Konstytucji 3 Maja zmieni się tymczasowo w parking i stanie się drogą jednokierunkową. W sobotę 30 października będzie można parkować tylko na jej części (po jednej stronie) – od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do Skłodowskiej-Curie. Natomiast 31 października i 1 listopada będzie można zostawiać auta na całej jej długości. W tych dniach wjazd na ul. Konstytucji 3 Maja będzie możliwy tylko od strony ul. Skłodowskiej-Curie.

Zdjęcie archiwalne

W związku z tymi zmianami, czasowo zmieniona zostanie trasa autobusów komunikacji publicznej kursujących przez ul. Konstytucji 3 Maja.

Zmiany obejmą też drugi lubiński cmentarz – Zacisze.

Organizacja ruchu wokół starego cmentarza i nekropolii w Oborze będzie podobna do tej, która obowiązywała w poprzednich latach. Kierowcy powinni zwracać baczną uwagę na oznakowanie drogowe i parkować auta tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

31 października i 1 listopada na drodze między Lubinem a Oborą zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

Żeby uniknąć kłopotów z zaparkowaniem samochodu, najlepiej przesiąść się do komunikacji miejskiej. Od 30 października do 1 listopada będzie ona kursować według specjalnego rozkładu jazdy. Szczególnie w dniu Wszystkich Świętych autobusy będą częściej dojeżdżać w okolice nekropolii.

1 listopada linie 1, 3A, 3B, 4 i 7 w godzinach 10-17 będą kursować do Cmentarza Zacisze średnio co kilka minut.

Dojazd do starego cmentarza przy ul. Cmentarnej możliwy będzie liniami: 0, 2, 3A, 3B, 100, 101, 102, 105 (Kościuszki Dworzec PKS), 4, 104 (Szkolna), 6, 7, 110, (Skłodowskiej Cmentarz).

Szczegóły poniżej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY