Złoty chłopak z pływalni

80

Z okazji górniczego święta Głogowski Piast był gospodarzem zawodów pływackich „Barbórka 2012”. W rywalizacji wzięło udział 205 zawodników z 15 klubów pływackich. Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentujący Piranie Lubin, Jakub Adamczak.

Lubiński medalista na co dzień jest uczniem klasy pływackiej w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie. Podczas wszystkich czterech biegów na zawodach w Głogowie(50m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, 100m stylem grzbietowym, 100m stylem dowolnym), młody zawodnik zdobył cztery złote medale i tym samym został najlepszym zawodnikiem imprezy.

– Kuba jest zawodnikiem, który jest bardzo zmobilizowany na zajęciach i to przynosi konkretne efekty na tego typu występach. Przypomnijmy, że po majowych mistrzostwach jedenastolatków jest najlepszy na Dolnym Śląsku i jak na razie podopieczny Bartosza Oleksego utrzymuje ten tytuł – przypomina Konrad Marciniak, prezes Piranii Lubin.

W zawodach wspaniale spisały się również koleżanki Kuby z zespołu. Brązowe medale wywalczyła Klaudia Hartlieb w konkurencji 50m stylem grzbietowym oraz w biegu drużynowym 4x50m stylem dowolnym wraz z Martą Jaworską, Moniką Kotwas i Eweliną Olszewską.

Udział w zawodach był sprawdzianem przed Zimowymi Mistrzostwami Okręgu Dolnośląskiego, które odbędą się już za tydzień w Nowej Rudzie. Tam właśnie odbędą się kwalifikacje do kadry wojewódzkiej.