Złoto zawodniczki KKSW

73

W Lublinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Dzieci i Kadetów oraz VIII Puchar Europy Taekwon-do ITF. W zawodach startowało łącznie 749 zawodników z 22 państw.

Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach, walk i układów. Klub Koreańskiej Sztuki Walki, działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, był reprezentowany przez trzech zawodników.

W pierwszym dniu zawodów  Lubin  reprezentowała  Kaja Jężak, która zajęła miejsca 5-8 w konkurencji układów i walk do 42kg w Międzynarodowych Mistrzostwach Dzieci I Kadetów – Cieszę się ze swojego występu, ale na pewno mogło być lepiej. Szkoda, bo do podium zabrakło niewiele. Mam nadzieję, że na kolejnych zawodach będzie lepiej i do tego będę dążyć – mówi zawodniczka KKSW.

W drugim dniu rozpoczęła się rywalizacja w ramach VIII Pucharu Europy.  W grupie wiekowej seniorów, drugi reprezentant KKSW Patryk Łukasiewicz uplasował się za przed podium, przegrywając walkę w wadze do 70kg o wejście do strefy medalowej.

Trzeci dzień rywalizacji przyniósł medal z najcenniejszego kruszcu.  Katarzyna Żołędziewska-Jężak zajęła pierwsze miejsce w walkach seniorek w wadze do 50 kg.  Jest to kolejny międzynarodowy tej zawodniczkom w jej bogatym sportowym dorobku.

W trakcie trwania Pucharu Katarzyna Żołędziewska-Jężak otrzymała powołanie jako sędzia na Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Taekwon-do, które odbędą się w październiku w stolicy Irlandii, Dublinie.